Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kb 12 napja nem nyultam...

Kb 12 napja nem nyultam cefremhez amit hordoban tarolok. Nem. Vihetem meg kifozetni? Bunda tetejen feher (gondolom) cukor szemcsek. Ez jo v rossz?

Figyelt kérdés
2014. aug. 18. 09:46
 1/1 Sün!! ***** válasza:
Az rossz, hogy 12 napig nem nyúltál a cefréhez. Az első napokban kevergetni, a zajos/főerjedés után pedig a bundát lenyomogatni érdemes. Ha már nem mocorog a cefre, és nagyjából "megfordult", akkor lefőzhető. A gyümölcsöt nem adtad meg, így ezt általánosságban mondtam. A tetején az nem cukor. Nem éppen kedvező folyamatok zajlanak le, ha a teteje kicsit fehér, bár nem gond, ha nem több centi vastag penészréteg. Főzesd le mihamarabb!
2014. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!