Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Laposüveg-es hasznos tanácsoka...

.figo. kérdése:

Laposüveg-es hasznos tanácsokat tudnátok adni?

Figyelt kérdés
Most kaptam egyet és kellene pár tipp, nyilván nem ahhoz hogy mit töltsek bele az talán megy magától is ! Szóval olyanokra gondoltam hogy , hogyan kell kimosni . ha sokáig lesz benne egy adott pia akkor lesz valami rossz bukéja . illetve az egyik héten Jaiger másik héten pálinka váltogatásoktól lehetnek-e nem kívánt mellékhatások!? Ja mégvalami , első használat előtti teendők?

2014. aug. 21. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Első használat előtt alaposan ki kell mosni.Aztán pont. Én húzóra nem innék belőle(Húzóra kupicából iszunk,kulacsból-laposüvegből meg csak túrán "húzunk" és akkor se rövidet.)


Mindig ki kell mosni, mikor más kerül bele.

2014. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:

Két különböző ital között jól átöblögeted forró vízzel.


Mivel az öblítővíz beleposhadhat, mosás után hagyd kiszárazni, de ha nem akarsz vele cirkuszolni, akkor az sem gáz, ha kiürülés után lezárva tartod és csak újratöltés előtt mosod ki (a Jäger és egyéb likőrök után viszont érdemes rögtön kimosni.)


Ánizsost lehetőleg ne tölts bele, mert azt nehéz vízzel kimosni, és utána érezhető lesz az íze.


Ha beleivódik egy íz vagy beleposhad a víz, akkor pl. denaturált szesszel érdemes átöblögetni. A háztartási denaturált szesz ma már nem mérgező, csak rettenetesen keserű és benzinszagú, de néhány öblögetéssel eltűnik a nyoma.

2014. aug. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az alkohol nem romlik meg úgy mint minden más. Évekig egy zárt laposüvegben tárolva lenne esetleg baja.


Tudom, mert az én laposüvegemben volt hogy több mint fél évig állt már whisky és volt olyan hogy ugyanennyi ideig pálinka is. Semmi baja nem volt.


Öblítsd el, nyomj bele egy kis mosogatószert. Hagyd ázni pár óráig és kész. Ezt csináld meg a legelső használat előtt is és minden alkalommal, miután kiürült (vagy ha túl gyorsan örül, akkor legalább azon alkalmak között amikor az egyik fajta ital helyett egy másikat tennél bele).

2014. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!