Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sok volt érte? Olcsó tömény

Sok volt érte? Olcsó tömény

Figyelt kérdés
2 decis Coop partizán vodkát vettem 410 ftért. legalapabb cucc, finomszesz+víz. tudom hogy ez alja kategória csak kérdem hogy egyébként ez is túlárazott volt érte?
2014. aug. 29. 11:41
 1/4 Phoney ***** válasza:

Ez kb. a minimum, amit egy 2 decis szeszért elkérnek. (1-1 kommersz likőr lehet ennél egy kicsivel olcsóbb, de azokban sokkal kevesebb szesz van.)


Más kérdés, hogy a legrosszabb rövidek ezt a minimálárat sem érik meg, mert alig többért már sokkal korrektebb vodkák is léteznek, de csak nagyobb kiszerelésben.


(Egyébként vodka finomszesz+víz – törvény szerint –, csak a finomszesz alapanyaga, minősége és tisztasága tér el.)

2014. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Phoney te értesz a piákhoz elvileg amik gabonaszeszből vannak azok egy fokkal jobbak nem? mármint a finomszesztől cukorrépából főzötteknél.


egyébként, abban látsz bármi realitást hogy elvileg a petpalackos "borok" nagyobb eséllyel okozhatnak gyomorvérzést? mármint ezek mitől lehetnének veszélyesebbek mint a többi alkoholos ital? erről most hallottam, és nekem is új, de egy egészségügyis mondta elvileg

2014. aug. 29. 14:07
 3/4 Phoney ***** válasza:

A gabonából készült vodka a legtöbbször olcsón (2200-2400/liter) is teljesen korrekt, azaz limonádéval jól iható, és a tisztasága jellemzően felér a minőségi rövidekével. Hivatalosan a vodka címkéjén (más italra ez nem vonatkozik) a finomszesz önmagában gabonaszeszt (azaz gabonából készült finomszeszt) jelöl (vagy krumpliszeszt, de az manapság nem jellemző), és ha bármi másból főzték (pl. melaszból), azt külön oda kell írni. 4-5 éve létezik ez a szabály, több gazdaságos vodka is gabonára váltott emiatt.


Az olcsó petpalackos bor általában selejtes szőlőből készül (mustsűrítménnyel kiegészítve), ettől és az igénytelen feldolgozástól tartalmazhat több, illetve rosszabb összetételű erjedési mellékterméket (kongenert) a minőségi borhoz képest, de igazából még nem egyértelmű, hogy ezek jelentősen károsabbak lennének. Persze sokkal jobb vigyázni, mint kísérleti nyúlnak lenni. A gyomorvérzéshez viszont nem hiszem, hogy sok közük van.

2014. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, ha leosztod 4 centekre, akkor darabját, akkor alig 80 forint egy pohárka, ha régimódi vagy és felesekkel számolsz akkor is bőven jó a 100 forintos darabár. Az más kérdés, hogy a minősége az ott van ahol, bár, aki ilyeneket iszik az nem a kulináris élvezetekért teszi, ha jól sejtem.
2014. aug. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!