Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkohol, kuka vagy elajandekoz...

Alkohol, kuka vagy elajandekozas? Meddig all el?

Figyelt kérdés

Konyhatakaritas kozben talaltam egy nagy rakat alkoholos italt (en megrogzott absztinens vagyok) es filozok, hogy kuka vagy elajandekozas ? tokaji aszu, valami bock bor palinkak pezsgok valami kis uveges italok mind kb 2005-2007 korulrol. kerdes ezek a dolgok elalnak e sokaig, vagy jobbban jar vele a vilag ha elsujjesztem a kukaban ? :)


masik kerdes inkabb koltoi, berhazi konyhamban vajon mit keresett egy kerti suto es egy zsak szen ? meg valami vegyi gyujtos ? :)



2014. szept. 1. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Nehogy kidobd őket! Se a bor, se a pezsgő, se a pálinka nem romlik, ha normálisan le van zárva.
2014. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kerti sütő és a faszén lehetett volna ajándék rokon vagy barát számára, esetleg saját nyaralóba felszerelés.
2014. szept. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán az előző bérlőnek volt egy kis telke, ahova kijárt sütögetni.

Az italokat és a kertiparty kellékeket is eljándékozhatod, vagy tedd a konténer mellé és percek múlva lesz gazdája...

2014. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A pezsgőnek nem tesz jót az idő, az kevésbé áll el, de a jó bor annál jobb, minél idősebb.

Én bármikor szívesen fogadnék egy tokaji aszút :) Nagy előnye, hogy még felbontva is eláll (hónapokig biztosan, azt próbáltuk, míg egy normál bor csak jópár napig bírja), mert egy egész üveggel nekem is sokáig tart...

2014. szept. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a pezsgoket iktattam egy kuka melle, (3pezsgo + egy gyerek pezsgo) remelem valami alkesznak jo napja lesz ;) a borok meg ra lesznek tukmalva barkire aki erre vetodik ;)


kosz a valaszokat

2014. szept. 1. 16:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a bor állítva volt sokáig akkor már dobhatod is ki.



[link]

- sötét, szagtalan helység (pince),

- 10-14 °C-os, lehetőleg állandó hőmérséklet,

- a palackokat vízszintes helyzetben fektetve,

- megfelelő nedvességtartalmú, levegős helyen

2014. szept. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!