Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egyeseknek miért nem ízlik a...

Egyeseknek miért nem ízlik a sör míg mások odavannak érte? Nekem pl undorító íze van (talán a búzasört még el tudom viselni) De némelyik le sem megy. Akinek ízlik talán máshogy érzi az ízét?

Figyelt kérdés

2014. okt. 22. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem sem a kávé és az összes alkoholfajta nem ízlik és a fantáziámat sem mozgatja
2014. okt. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a sört, viszont a búzasört utálom.

Minden embernek más az izlése, nem csak sörben, hanem minden egyébben. Van aki imádja a halat, én még a szagát is utálom, szeretem a spenótot, más rá sem tud nézni.

Nem hiszem, hogy túl jó lenne, ha mindenkinek egyforma lenne az izlése.

Az ize a búzasörnek nem változik, csak az emberek izlése más.

2014. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek ízlése nagyon eltér, ez ilyen.

Nem hiszem, hogy nagyon máshogyan érezzük az ízeket, inkább máshogyan állunk hozzá. Pl. vannak a keserű italok, amiken mindenki érzi, hogy keserű, de van, akinek az bejön, én pedig semmiféle keserűt nem eszem meg, az édes és hártyátlanított grapefruit határeset.


A sörök amúgysem egyformák. Van édes, keserű, savanyú... A belga sörökre se mondhatom, hogy szeretem őket, van, amelyik kedvencem, van, amelyik nekem rossz ízű. A szokásos bolti sörökből megiszom vagy kettőt, ami elmegy, a többit max. buliban, de akkor sem ízlik, csak a hatás, hangulat miatt.


Ez olyan, mint a whisky, az egyik ingyen se kéne, a másiknak palackjáért szívesen adok 10 ezret, ha van... S nem is vagyok ínyenc.

2014. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak a keserűsége nem tetszik.


Én régen nagyon utáltam, de barátom megszerettette velem. Ő sörös, és jófajtákat iszik (belga, cseh). Kezdetnek csak gyümölcsöset ittam, mert az édeskés, de a finom világos és barna sörökért is oda lettem időközben (Szalon, Union, Hopus, Hoegarden...).


Az abszolút nr 1. meggyes-barna Kapucínus. Na az...! :)

2014. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3 éve el se tudtam képzelni, hogy bírja valaki meginni a sört, nem hogy szeretni.

néha néha ittam egy egy kortyot.. aztán már egy pohárral,

mostmár imádom a sört.

2014. okt. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel gyerekként nagyon sok házi gyömbérszörpöt ittam, így hamar megszoktam a keserédes dolgokat, így tizenévesen nem okozott nagy meglepetést a sör. Amúgy a keserű és savanyú dolgok jobban oltják a szomjat, szóval 4 órányi tetőkátrányozás után jól esik egy doboz hideg lager. Ízlések és pofonok, vannak emberek, akik bizonyos ízeket favorizálnak és/vagy hasonló mértékben elutasítják a másikakat. Ismerek egy figurát, aki még a kenyerére is chilikrémet tesz, a levesébe meg több csípős van, mint tészta, de két zserbónál többet nem tud megenni, a másodikat is csak erőltetve, annyira nem bírja az édeset.
2014. okt. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én se szeretem de mindig sörözök mert a rövidet mégjobban utálom, a bortól meg fáj a fejem.
2014. okt. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!