Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem természetes egyesekn...

Miért nem természetes egyeseknek megmosni a kezüket székelés után?

Figyelt kérdés
Én minden székelés után megmosom a kezemet, sőt, a valagamat is megmosom. Azonban egy haverom képtelen megmosni a kezét ürítés után. Miután elvégezte a dolgát, teljesen nyugodtan eszik, ételhez nyúl, stb, akkor is, ha esetleg az én otthonomban van, természetesen kézmosás nélkül. Már próbáltam megmagyarázni neki, hogy az alapvető higiéniához tartozik székelés után kezet mosni. Erre azonban csak azt a választ kaptam, hogy "nem lesz sz@ros az ujjam, miközben kitörlöm seggem". Nem tudom, hogy ez normális-e, de szerintem gusztustalan. Vagy csak szerintem kell vizelés/székelés után kezet mosni?

2014. aug. 10. 03:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez alap szerintem hogy kezet mosunk legalabb wc hasznalat utan !!!
2014. aug. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Épp azt akartam válaszolni, hogy a legtöbben a sеggüket sem mossák meg szаrás után, és az sokkal durvább, de látom, nálad ez is rutin - helyesen.


Én ha hazaérek az utcáról, akkor is kezet mosok - gondolom, a haverod ezt se szokta.

2014. aug. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen, mert egy"újkeletű" szokás. A konkrét okot nehéz megmondani, de a "történelmi" szabály szerint az asztalnál a,jobb "tisztátalan belyeken" a bal kéz használata a azokásos.

A XXI században európában én is látom, hogy nem mindenki mos kezet, de nem értem.

Egyébként az irodai billentyűzet tisztítása legalább ilyen fontos lenne. Majd egy járvány után az is el fog terjedni...

2014. aug. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%
Részben igazad van, részben nincs. Valóban értlemesember mos ketzet, ám ez csak ilózió. Egy busz kapaszkodója sokkalta piszkosabb, mint akár egysz.ros kéz. Ráaádul a wc lehúzásakor a láthattatlan permet mindent! beterít a fürdőszobában a ruhádtól kezdvea csapig. Vagyis legtöbb esetben megmosod a kezed, majd mikor elzártad a csapot ugyaúgy visszafertőzöd meged és nem csináltál semmit. Szóval nehogy azt hidd, hogy te olyan higéninikusan élsz, csak mert vizes lett a kezed. A másik, hogy igazáéból cak gusztustalan a dolog, de semmi! gondot nem okoz egy egészséges immunrendszerű embernél.
2014. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert otthon nem tanították meg neki. Nekem általánosban volt olyan osztálytársam (lány), aki a wc-be egész nyugodtan bevitte az almát vagy éppen a kakaós csigát és ott fogyasztotta el. Most ez a szokás a trendi. Szerintem inkább gusztustalan.....
2014. aug. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!