Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi metilalkohol van egy...

Mennyi metilalkohol van egy átlagos otelló borban?

Figyelt kérdés
Mennyire probléma ez a metil - tartalom, ha az ember nem fogyaszt (túl) sokat belőle (napi fél liter)
2014. nov. 8. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
napi fel liter bor az onmagaban is alkoholizmus (de igen, az, hiaba 'csak fel liter'), nem a metilalkohol a gond, hanem maga a rendszeres pialas.
2014. nov. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi - de maradjunk annyiban, hogy ez egy vélemény - a Tied (Öné)..
2014. nov. 9. 01:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem csak az enyem. Ha hangsulyozottan rendszeres az alkoholfogyasztas, raadasul napi fel liter borrol van szo minden nap, az bizony egy kezdodo alkoholizmus.
2014. nov. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon probléma a metil.

Még nagyobb probléma, hogy a témában nyilatkozókat mindig utálják és személyeskednek velük.

Szóval aki akarja igya nyugodtan!


Mindkét oldalról vannak megerősítések, hogy valaki 100 évig él tőle (persze nem bizonyítottan), van, aki megvakult direkt termő szőlőből készült boroktól (tök mindegy, hogy orvosilag bizonyítottan). Erre a legszebb válasz, ( http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__bor-sor-rovidit.. linken olvasható): "Aki azt mondja, hogy butít, vagy megvakít, az maga buta és vak is egyben!"


Ezek után mit vár bárki is, hogy kap-e normális választ a témában?


Szóval ha érdekel, egy borászt kérdezz meg, ha már egy országos versenyeken helyezést elérő sommeliernek nem fogsz hinni.

Igen ám, de itt is ott van a kapitalizmus gyönyöre: Ha olyan borászt kérdezel meg, aki el akarja neked adni az otellót azt fogja mondani, hogy nem veszélyes. Aki meg nem termel otellót, meg fogja mondani, hogy mit gondol róla. Aztán megint csak ott tartasz, hogy vagy hiszel benne, mint Jézuskában/Allahban/Ramajanaban, vagy nem.



Azok, akik ellene vannak az otelló betiltatásának, azok is tudják és bizonyítják, hogy van benne metil alkohol.



Az meg egy tény, hogy a direkt termő szőlőből készült bornak egér szaga van. Szóval ha el akarod kerülni, könnyen megteheted, hiszen elég megszagolni előtte a bort. (Persze ótvar füstös horódval ezt is el tudják takarni egy kicsit, de akkor is érezhető, ha figyel rá valaki).

2014. nov. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért az egér szagot kevesen tudják, hogy milyen - talán még aki látott igazi falut, vagy mezőgazdaságot, annak volt lehetősége megtapasztalni.
2014. nov. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Phoney ***** válasza:

A direkttermőknél mindenhol maximum 300 mg/litert írnak, de konkrétan az otellónál 100-150-et, ami, hát, nem valami sok.


Összehasonlításképp, a pálinkában max. 1350 g/hlf-t engednek meg, ami egy 10%-os borra átszámolva pont 1350 mg/l volna, vagyis 4,5× annyi, mint ami a „legveszélyesebb” direkttermők borában van.

2014. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! - Azt gondolom, hogy az alkoholizmussal kapcsolatban van némi fogalomzavar. Én például nem vagyok alkoholista (úgy, mint sokan mások) - csak iszom rendszeresen (mint sokan mások). De, lehetnék még alkoholista is, ha nagyon sokáig élnék. Az alkoholizmus = alkoholfüggőség. Én (mint sokan mások is) nem vagyok függő, csak iszom, mert jó. Falun nőttem fel, ahol azért általában isznak az emberek, és lesz, aki függő lesz, lesz aki nem. Ez nagyrész genetikai kérdés. Az én felmenőim közt nem volt alkoholista (pedig mindig elfogyott az a pár száz liter bor, ami termett - és soha nem adtunk el belőle) nem úgy, mint apósom - pedig ő sem ivott többet, mint mások. A rokonságban volt több alkoholista is, de nem a felmenők között, hanem oldalágon. Az egérszaggal kapcsolatban: Az én boromnak szuper jó illata van, csak sajnos nincs sok szőlőm - így borom sem. Az is igaz, nem tiszta otelló, hanem aszem izabella is, meg még nem tudom mi - nem én telepítettem (a telken volt, amikor vettem). Az idén meg csak negyede lett, mint tavaly, az időjárás miatt talán.
2014. nov. 9. 12:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocs, az még kimaradt a "falun ált. isznak az emberek," után, hogy : ezen kívül meg még városon isznak (csak ezen a 2 helyen). A tanyát, meg pusztát kihagytam, de az meg egyértelmű...
2014. nov. 9. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!