Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek mi éri meg jobban:...

Szerintetek mi éri meg jobban: Johnie Walker Platinum label 24 ezerért vagy Johnnie Walker Blue label 42 ezerért?

Figyelt kérdés
Mindkettő 1-1 literes.

2014. nov. 22. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Hogy kell azt érteni, hogy megéri ??
2014. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ár-érték arány.
2014. nov. 22. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jó kérdés az, hogy mit jelent, hogy megéri-e. Ezek exklúzív italok, amik nem biztos, hogy az élvezetiértékük miatt ilyen drágák, hanem státusz szimbólumok, jó mutogatni őket.
2014. nov. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ittam mindkettőt a whisky show-n, a Platinum jobban ízlett egy kicsivel, de a Blue labelnek meg van egy olyan presztízse ami vonz.

Tehát olcsóbb finomabb, vagy drágább, de tekintélyesebb (vagy nem tudom, hogy írjam).

2014. nov. 22. 18:29
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
A te dolgod, hogy mire vered el a pénzed, de én inkább vennék néhány nivósabb single malatot ennyi pénzért.
2014. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, Ardbeg Uigeadail, Laphroaig-ra, illetve Glenfiddich 18-ra, de nem tudom, csak decemberben veszem majd, még ráérek eldönteni.

Egyébként szeretem a Johnnie-t azért gondolkozom ezeken. Az Ardbeg lenne versenyben ha meg tudtam volna kóstolni, a 10-es nem volt rossz, de kissé karcos, a Glenfiddich 18-at még nem kóstoltam, de jókat hallottam róla, a Laphroaig pedig egy ilyen középút (annyira nem durván füstös, mint az Ardbeg, de nem is épp édes, mint mondjuk a JW.

2014. nov. 22. 18:44
 7/10 Phoney ***** válasza:
69%

Most komolyan, kiadnád a P.L. árának kétszeresét egy olyan whiskyre, ami kevésbé ízlik? Akkor most mi a kérdés? Státusszimbólumot akarsz venni vagy jó whiskyt? Mert ha az elsőt, akkor vedd meg valamelyik öreg Chivas Regal-t, és azt minden tudatlan felismeri majd.



A saját árkategóriájában a P.L. és a B.L. is esélyes „a legízetlenebb whisky” különdíjra. Akinek van tapasztalata ilyen drága whiskykkel, annak azért nem érik meg, mert sokkal érdekesebbeket is lehet kapni ennyiért, akinek nincs, annak meg azért, mert laikusként „kár belé” ilyen drága whisky. Mindkettő leginkább azoknak való, akik nagyon drága whiskyt akarnak inni, de nem igazán szeretik az ízét. (Meg persze azoknak, akik mutogatós whiskyt akarnak venni.)


Amúgy nincs bajom a Johnnie Walker-rel mint márkával, és a blended whiskyvel sem, de konkrétan ezt a két whiskyt csak az szokta dicsérni, aki nem ismer más whiskyket ennyi pénzért.

2014. nov. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Phoney:

Nem a státusz a körítés szebb, a doboz az üveg stb. azért fontos a körítés, egyébként tudom, hogy baromság a BL, de mégis késztet valami. hogy az kéne, nem tudom mi valószínűleg a marketing hatása.

Ekkora összegeket nem fogok felindulásból kiadni, még úgyis átgondolom.

Egyébként ittam már sok féle whiskyt, de igaz sokat nem kóstoltam még.

Egyébként örülök, hogy írtál, mert meg akartam kérdezni, hogy az Ardbeg Uigeadail van e olyan lágy, mint Pl: a Gold label?

Whiskyben számomra az egyik legjelentősebb a lágyság.

2014. nov. 22. 19:17
 9/10 Phoney ***** válasza:
51%

Ha a lágyság az első, akkor Platinum, annál nem sok lágyabb whiskyvel fogsz találkozni, hacsak nem a kanadai blendek között. Ismerek egyébként másokat is, akiknek jobban ízlett a Blue-nál.


Az Ardbeg egy malátawhisky, az pedig eleve nem a lágyságról szól, hanem az ízekről. Ilyen szempontból tehát ne sokat várj tőle, malátawhiskyk közt is a markánsabbak közé tartozik.


Ami a Blue Label varázsát illeti: ha majd kitapasztalod, hogy mit összehazudnak a gyártók, hogy 1-1 „legendás” márka varázsát mesterségesen felépítsék a fejedben, akkor majd téged sem fog annyira meghatni :) Sok ember még finomabbnak is érzi a Blue-t emiatt – fantasztikus, hogy az ízlést milyen könnyű befolyásolni.

2014. nov. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A lágyság elsősorban azért fontos szempont nekem, mert a nyelvem "térképes" és ha nem elég lágy az ital nagyon tudja csípni az meg sokat levesz az élvezetből, legyen akármilyen íze.


A Blue-Platinum kérdés olyan szempontból izgalmas, hogy régebben beszélgettem erről és azt mondták a Blue túl fás és én is erre jutottam amikor kóstoltam, a fa túl domináns, de mikor kóstoltam ezt kerestem is, tehát nem tudom, hogy az "elvárást" éreztem e a nyelvemen vagy a tényleges ízt. Meg kellett volna kóstolni még egyszer, de 2000 Ft volt egy kóstolás, a Platinum volt 1500, kicsit brutális...

2014. nov. 23. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!