Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ittatok már Johnnie Walker...

Ittatok már Johnnie Walker blue labelt, vagy platinum labelt?

Figyelt kérdés

mit tudnak ezek a whiskyk , hogy ilyen drágák ?

persze gondolom össze sem lehet hasonlítani a rendes red labellel ....egyszer kipróbálnám .

mi a véleményetek ezekről az italokról ?



2013. máj. 21. 19:47
 1/4 Phoney ***** válasza:
86%

Az átlagfogyasztó max. 6-10 e Ft-ig tud minőségi különbséget tenni a rövidek között, fölötte végleg elveszíti a fonalat. (Ez főleg akkor látványos, ha nem mondják meg neki, mit iszik, mert az ember elsősorban az elvárásaival kóstol.)


Általánosságban igaz, hogy ha csak 4-6e közti whiskyket ismersz, akkor fölösleges 10 e-nél sokkal drágábbra áldozni, mert amíg nem ismerkedsz a prémium kategóriával, addig számodra nem lesz különbség.


A Blue Label lényegében egy veblen-áru (a gazdagság mutogatására való), a független hozzáértők szerint közel sem éri meg az árát. Olcsóbban is lehet olyan jót venni, illetve annyiért sokkal jobbat, de a J.W. presztizse ugye el tudja adni.


Ha komoly scotch érdekel, akkor a single malt-ok után nézelődj, mert a több tízezres blended whisky leginkább arra való, hogy a milliomosnak is legyen mitől berúgni: nagyon finomak, lágyak, meg ilyesmi, ezért a tizedik pihárral is nagyon jólesnek, de 1-1 pohárral elnyalogatni nem annyira érdekes belőlük, mint egy (akár lényegesen olcsóbb) single malt-ból.

2013. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2013. máj. 21. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Blue Labelt ittam, egy indiai haverom ragaszkodott hozzá, hogy ő hoz a reptéri vámmentes boltból egy találkozóra, ünneplés gyanánt. Valami 130€ volt, ha jól emlékszem.


Én már akkor sem ittam JW-szintű whiskyket egy ideje, de meglepett, hogy mennyire jellegtelen szar. Kétségtelen, hogy lehagyja a red labelt, de erre akármelyik 6-8e Ft körüli single malt képes, nem is muszáj, hogy "igazi" (azaz skót) legyen.


A saját kedvenceimhez képest meg (Lagavulin, Ardbeg) lóhúgynak minősíteném, mindezt úgy, hogy 2-3x annyiba kerül.


Ahogy előttem írták, a Veblen-jószág iskolapéldája, a Red Labelt ivók előtt felépítik az elérhetetlen, hihetetlenül magas minőség álomképét, hogy aztán 5-10 év múlva, amikor már megengedhetik maguknak a megvételét meg is tegyék, és az 5-10 év álmodozás miatt a világ legfinomabb italának gondolják. Ami sikerülni is fog, mert előtte csak a sima JW-t, JD-t meg Chivast kóstolták, pedig hasonló árakon kezdődnek az igazi whiskyk is.

2013. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Nem ittam még mert drága, egy ismerősöm kipróbálta neki azóta ez a legjobb Whiskey amit csak ivott.

De eddig csak 3x vett.

2013. jún. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!