Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha átlag két naponta megiszok...

Ha átlag két naponta megiszok egy üveg bort akkor alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

Van hogy 2 nap alatt oda egy 0.7 -s,de van,hogy egy hétig felé se nézek.

365 napból 250-300 nap minimum megiszok egy deci bort.


2014. nov. 28. 21:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én évekig keményen ittam.Már nyolc éve egyáltalán nem.A nyáron a melegben mondom pár sör nem fog megártani.Úgy éreztem magam, mint az oroszlán mikor vér szagot kap.Egy sör, két sör.Megijedtem saját magamtól, hogy 8 év absztinencia után is milyen könnyen vissza tudnék esni.Úgy hogy most már nincs egyetlen söröcske sem.Gyógyult alkoholista nincs, jól mondják a szakemberek.
2014. nov. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Egyik radios musorban azt mondta egy alkpholistakkal foglalkozo szakember, mar az alkoholistanak szamit ha minden penteken megiszol egy pohar sört, ugyh akkor a szakirodalom szerint az vagy, de nefelj nem vagy egyedul, nekem eleg sok elrentettő pelda volt az eletemben ahhoz, hogy ne igyak, vagy nagyon korlatozott mennyisegben
2014. nov. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Még ráadásul nő vagy és anya? Na gyorsan hagyj fel az ivással!
2014. nov. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, azon vagyok!!!!!
2014. nov. 28. 22:31
 15/19 anonim ***** válasza:

"de annyira finom a bor. úgy szeretem ízlelgetni, nyamnyogni."

Nyamnyogni? és annyira FINOM a bor? Én is szeretem néha, de hát a legtöbb bor erősen savas, ki vágyik rendszeresen rá? az minden, de nem "finom" egy bizonyos mennyiség felett. Szóval igen, azt gondolom, hogy van egy enyhe függőséged, a legjobb megoldás, ha nem iszol egyáltalán. Igyál helyette valamit, ami finom, lehet rajta "nyamnyogni" (bakker, ezt a szót, ettől kész vagyok), de alkoholmentes.

2014. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Phoney ***** válasza:

Az orvosi ajánlás szerint a női szervezetnek napi 20-30 ml etanol tolerálható naponta, ha heti 2 száraz napot is tart. Ez például egy 12%-os 750 ml-es bornál (mert a borosüveg nem 7 decis) 90 ml, azt jelenti, hogy egy üveg bornak minimum 3 napig ki kéne tartania, hogyha nem akarod megterhelni a szervezeted.


Az alkoholista pedig nem az, aki többet iszik ennél, hanem aki


– nem képes rá, hogy egy hétig felé se nézzen

vagy

– egyéb kontrollvesztés jellemzi, pl. 1-2 pohár után képtelen abbahagyni


Nem kell ahhoz alkoholistának lenni, hogy megárts magadnak az ivással.


tegnap 21:59

Ahol azt írják, hogy heti 1 sör alkoholizmus, az nem szakirodalom, hanem prohibíciós propaganda... sok orvosnak szívügye az alkoholfogyasztás ellen hergelni, ilyen sok alkoholista országában ez érthető is, csak éppen félrevezető.


ma 00:23

Nem szereted a bort, vagy sose ittál jó bort, más viszont igen, nyugodtan hidd el. Nem csak alkoholisták léteznek a világon, hanem finom borok is.

2014. nov. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Phoney: Itt 00:23. De, ittam jó bort, és szeretem is. De azt gondolom, hogy azok aránylag drágák ahhoz, hogy valaki kétnaponta benyakaljon egy üvegnyit belőlük. Persze tévedhetek.
2014. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
77%
hát ha aktív társasági életet élsz és mondjuk minden másnap van valami buli, akkor ha nem is oké, de annyira nem vészes. ha viszont mindezeket egyedül, magadban iszod, akkor szerintem ott már komoly problémák vannak.
2014. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
juj, hát ez durva. te bizony alkoholista vagy, akárhonnan is nézzük. ráadásul anyuka, meg 33 éves, még egyetemistaként csak-csak, de így.. csináld azt egy hétvégén, hogy lepasszolod a gyerekeket valahová, otthonra betárazol pár liter olcsó kannást, meg valami borzalmas töményet, azt "elnyammogod" szétokádod a fejed, 3 napig másnapos leszel, de garantálom egy jó ideig nem fogsz pia felé nézni
2014. nov. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!