Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért veszik ennyire szigorúan...

Miért veszik ennyire szigorúan a forralt bor vételt?

Figyelt kérdés

Ma mentünk haverommal a karácsonyi forgatagban, és akartunk venni egy kevés forralt bort. A csaj megkérdezte vagyok e már 18 éves, elkérte a személyimet(mert én vettem haveromnak is), mondtam neki hogy januárban töltöm, és azt mondta, hogy bocs de akkor nem adhatja ki..

Tavaly még 16 éves voltam simán kiadták, akár a legütősebbet is, ez meg még az alacsony alkoholtartalmú közé tartozott, és 1 hónap miatt nem adják ki..


Azt megértem, hogy 12-13 éves gyereknek nem adják ki, mert na azért ők még nem annyira bírják az alkoholt. De aki 16-17 éves az szerintem már nem hal bele egy pohár forralt borba a mínusz akárhány fokban..



2014. dec. 15. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert, ha te egy fogyasztóvédő által beszervezett gyerek lennél, akkor kegyetlenül megbírságolhatják, az ilyen helyeken meg sokszor vannak olyan kisvállalkozók, akiket tönkre vághat egy bírság.
2014. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem adják ki, mert nincs pénzük a büntetésre... ne őket hibáztasd, nekik sem könnyű helyzetük. (nekem ismerősöm büntették nyáron strandon, egy sört adott el egy csajnak, aki ránézésre volt vagy 30 éves, aztán kiderült, hogy két nap múlva lett volna csak 18...). De ugyanezt megtették nem egy trafikban is.
2014. dec. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Ahelyett, hogy örülnél neki, hogy nem tömnek méreggel...
2014. dec. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat :)

De mondjuk azt egy kicsit törvényileg vagy hogy fogalmazzak akkor is túlzásnak tartom, hogy 1-2 deci forralt bort nem adhatnak ki hozzám hasonló korú embereknek

2014. dec. 15. 18:59
 5/9 Phoney ***** válasza:
100%
Nem gondoltad te ezt végig. Ha 1 deci forraltbort vehetne a fiatalkorú, akkor utána még ötször is vehetne. Arra nem kötelezhetik a vállalkozót, hogy számon tartsa, ki vett tőle aznap forralt bort... aki annyira nagyfiú/nagylány, hogy érett az alkoholfogyasztáshoz, az meg tudja oldani 18 alatt is (sajnos az is, aki nem az...)
2014. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na jó mondjuk ez igaz
2014. dec. 15. 19:16
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Hát téged sem az eszedért szeretnek...
2014. dec. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan nehéz találni valakit, aki nem nyúlna le, de segít venni egy egy pohárral. Addig meg marad a karácsonyi ízesítésű tea..(;
2014. dec. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 - téged sem az érzelmi intelligencia szintedért, azaz megértésedért és kedvességedért szeretnek... akkor miért?
2014. dec. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!