Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen 40% alkoholtartalom...

Milyen 40% alkoholtartalom körül italt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Az árkategória legyen mondjuk 3000 Ft, és a whisky kilőve.
2014. dec. 29. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Tornyos barack palinka
2014. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
elég vizes pálinka lenne az...
2014. dec. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
40% körül van a minőségi pálinka.
2014. dec. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Ezzel vitatkoznék.
2014. dec. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Én ezt egy egyetemen végzett pálinkafőző mestertől tudom. Egy nagygazdaságban dolgozik igazgatóként és ott a pálinkafőző is 40%-osat főz. Literje 7200 ft.
2014. dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:
43%

Ennyi pénzért nem erőltetném boltban a pálinkát, bár jó esetben nem lesz ocsmány, csak ízetlen.


St-Rémy Brandy, San Bernardo Brandy (utóbbinál figyelni kell, hogy brandy legyen ráírva, mert kommersz is van belőle).


Ha megy a borókaíz, akkor Finsbury gin.


ma 16:58:

Az egy dolog, hogy a mai kereskedelmi pálinkafőzdés a populáris ízlést célozza, és direkt olyan száraz pálinkát finomítanak, ami 40%-on lesz ideális. De tudod érdekes módon olyan országokban (pl. Franciaország), ahol nem akarnak gyümölcspárlatot leönteni boldog-boldogtalan torkán, hanem annak főzik, aki szereti is, elég gyakori a 43–50% közötti gyümölcspárlat, és szerencsére itthon is egyre több főzde csinál ilyet. Jó pár 40 fokos pálinkát megkóstoltam már, de a szőlőket leszámítva csak 1-2 olyan volt köztük, aminek sikerült valami igazán jót kihoznia a 40 fokból. Elég szomorú – bár semmiképp nem meglepő – hogy az egyetemi oktatásban is a pálinkalobbi mondja meg a frankót.

2014. dec. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

3000Ft egy üveg vagy egy liter?


Nem vagyok egy nagy pálinkás úgyhogy én azt mondom legyen egy erősebb likőr (Triple Sec, Limoncello) vagy rum.

2014. dec. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

Az igazi minőségi pálinkák tényleg nincsenek 40-45% fölött, csak a pancsolt ócska házi sz..rok. Egy 50%-os pálinkának már semmi íze sincs, olyan mintha fertőtlenítőszert innál.


Azokon kívül amiket írtak, én még tudnék ajánlani márkásabb vodkákat, 2000 alatt lehet venni 0,7-es üveggel. Ha nem szereted a vodka ízét, akkor koktélnak keverni is szerintem ezt a legkönnyebb bekeverni.

Egyébként én sem szeretem a whiskyt, de nemrég ittam Jim Beant hosszú idő után és igazából egész jó volt.

2014. dec. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 csokola'de' válasza:
hát nem tudom mennyire utálod a whisky-t, de most a teszkóban a Ball*ntine's 2600 körül van, és azért az szerintem egész iható, vagy a vodka ami egész olcsó és még azért ereje is van ;) pálinkából 37,5-sek vannak általában ilyen árban (mondjuk fütyi vagy tornyos)
2014. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!