Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen Whiskyt vegyek befektet...

Milyen Whiskyt vegyek befektetésként?

Figyelt kérdés
Ajandekba szánom olyan embernek aki nem meginná hanem gyűjteni szeretne whiskyket. A felső limit 40 ezer de mivel gyüjtésre szánom olyat szeretnek választani aminek majd NŐ az értéke, szoval befekteteskent gondolok ra. Nem sokat tudok ezekről, a J. Walker Blue Labelt olvastam h az kulonlegesseg de igy " tudatlanul" nem szeretnek Ennyi penzt elkölteni egy italra. A szakértő válaszokat előre is koszonom!

2015. jan. 17. 16:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én annyit szolnék hozzá, hogy ajándéknak egy jó tanács jobb lenne: a whiskyt meginni, nem pedig gyüjteni kell.

De ha már gyüjtés, nézzél ki valami szép üvegüt, szép címkével.

2015. jan. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem ez például nagyon tetszik:

[link]

2015. jan. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Phoney ***** válasza:
Ezen a fórumon esetleg tudnak valamit segíteni benne, hogy mit érdemes befektetésnek megvenni: [link]
2015. jan. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha 40-ért látsz blue labelt az jó árban van.


A palackozott whisky ára két módon emelkedhet. Sorszámozott kiadás volt, amelynek darabszáma évek során folyamatosan csökken (megisszák, eltörik, eltűnik, stb.), vagy pedig a távoli jövőben már nem gyártott termék, megszűnt lepárló, megváltozott címke, stb.


Az első esetben gyorsan növekszik az értéke, ezt nevezhetjük befektetésnek. Ennek egyébként van is komoly piaca, de ide a beugró adott esetben több millió forint palackonként.


A második esetben az értéke pedig nagyon kis mértékben emelkedik.


Úgyhogy szerintem a befektetési vonalat el lehet hagyni. És csak egy szép és drága ajándék marad. 40 ezer körül pedig már azért lehet válogatni, ezt már az egyéni ízlés dönti el innentől kezdve.

2015. jan. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!