Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Lehet kapni magyar vodkat?

Lehet kapni magyar vodkat?

Figyelt kérdés
Van mar whiskey-nk a bekesi palinka manufaktura jovoltabol. De vodkarol meg nem hallotam, lehet van valahol egy kis fozde, en bizom benne:D az is tok mindegy, hogy a lengyel vonalat viszie vagy az oroszt ( ugye a lengyel az krumplibol van, de ezt szerintem mindenki tudta itt :p)

2015. ápr. 30. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Kalinka, royal nincsen meg?

Vagy ezeknél jobbakra gondoltál?

De most találtam egy olyat, hogy BB vodka.

2015. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:

A vodka soktálcás rektifikáló oszloppal készült finomszesz (ha nem finomszeszből van, tilos vodkának nevezni), szóval nem a kis főzdék jellegzetessége. A nagy szeszgyárak viszont mind gyártanak rektifikált kukoricaszeszt, az olcsóbb vodkák mind abból vannak. Mondjuk az gyakran nem derül ki a címkéről, hogy melyik országban készült a szesz.


Krumpliból 100-150 éve volt igazán nagy divat szeszt főzni, mert akkor valamiért az volt a legolcsóbb, ma már jobbára csak azok erőlködnek vele, akik „különlegessé” akarják tenni a vodkájukat. Ma már a lengyeleknél is kisebbségben vannak a krupmlivodkák ( [link] )

2015. ápr. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Körülbelül 9-10 évvel ezelőtt vettem egy vodkát. Phoney majd megmondja mi volt az. Valamilyen magyar neve volt, talán egy magyar író, vagy történelmi személy, sötétkék üvege volt, és hosszúkás, mint a Belvedere. És nem is volt olyan olcsó.


Csak úgy maradt meg a fejemben hogy az az impozáns magyar vodka. De azóta sem láttam, és nem is tudom mi volt az. Tisztán emlékszek rá, remélem nem a sok vodka eredménye csupán. :) Az üres üveget sajnos elhajítottam egy kertben, mielőtt kimásztam a kerítésen.

2015. máj. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:

Kék üveges magyar vodka? Passz.


Viszont tegnap elfelejtettem, most a Zwack Szikra vodkát próbálják „a” minőségi magyar vodkaként pozicionálni (nem a szénsavast, hanem a barna üveges natúrt). Ez is kukoricából van, ami nem igazán való minőségi vodkának, szóval várhatóan ez sem lesz a vodkák királya.

2015. máj. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát a Szikra vodka nem volt valami nagy szám nekem, mondjuk az is igaz, hogy nem vagyok nagy vodkás, az érleltebb italokat szeretem.
2015. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!