Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Előfordulhat, hogy élelmiszer-...

Előfordulhat, hogy élelmiszer-lánc supermarketjében árulnak (jutányos áron) emberi fogyasztásra alkalmatlan röviditalt?

Figyelt kérdés
Gyógynövényes rövidital, és teljesen olyan az íze (utóíze), mint annak a bűnnek, amit első otthoni pálinkafőzőként (10 éve)főztem, műanyag csővel lepárolva a szeszt, és (teljesen nyilvánvalóan) a műanyag beleoldódott a főzetbe.
2015. máj. 24. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Természetesen, minden előfordulhat.

Nem ez lenne a legdurvább eset.

2015. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pl. azért tehettek bele gyógynövénykivonatot, hogy valamelyest fogyaszthatóvá tegyék, ill. arra magyarázzák az érdekes ízt. De én ezt az ízt (utóízt) azóta még em éreztem, amit a bő 10 éve, mikor - mostani eszemmel érthetetlenül - átlátszó műanyag slagon pároltam le a cefrét. Egyébiránt a szesz valami szláv országból származik (a címkéje szerint).
2015. máj. 24. 09:06
 3/7 Trafó1 ***** válasza:
69%

Csinálj valamit és ha elcseszted, adj neki valami hangzatos nevet, származtasd Kínából, add jó drágán, és lehetőleg legyen valami ősi recept és egészség javító hatása.

Szerintem így még a kutyaszart is el lehetne adni.

2015. máj. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Lehet hogy fogyasztóvédelemhez elvihetnéd.
2015. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:

Nagyon könnyen előfordulhat az is, hogy bizonyos gyógynövénykivonatok egy az egyben a műanyagízre emlékeztetnek. Ezek az olcsó likőrök úgy készülnek, hogy előregyártott (gőzdesztillált vagy egyéb), növénykivonatokat adnak az alkoholhoz (mert ezek szinte ingyen vannak), és minél olcsóbb árkategóriát céloznak meg, annál kevésbé izgatja őket, hogy milyen íze van. Én mondjuk még csak nagyon régi Pernod likőrrel jártam úgy, hogy masszív vízipisztoly-szaga volt, de azóta halványan megtalálom ezt a jelleget friss változatában is.


Hogy műanyag csővel desztillálták az alkoholt, az nem túl reális, de ha nagyon gyanús, hogy valami nincs rendben (főleg, ha nagyon erős ez az íz), akkor érdemes elküldened bevizsgáltatni.

2015. máj. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De egyébként előzővel is egyetértek, valóban vannak "furcsa ízű" gyógynövénykivonatok, ami akár gumi íznek is mondható, ha valakit speciel erre emlékeztet.Emlékszem, anyu az elixir thimi compositum nevű köptetőszert nevezte mindíg pingponglabda ízűnek.Nem tudom, ez honnan jutott eszébe, de nem tartotta valami étvágygerjesztőnek, én viszont imádom, megtudnék inni egész üveggel, szerintem a kakukkfüvet érezte benne, nem mindenki rajong érte, engem meg inkább a colára emlékeztet az íze.
2015. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzásólásokat! Gondoltam én is fogyasztóvédelemre, de tényleg talán akkora galádságot nem követtek el (mint én annak idején - bár én saját magamnak főztem) - hogy műa. csővel desztilláltak - mert ugye én ebben a most vett cuccban azt érzem ki teljes erővel - valszeg másnak lehet az íze (tényleg valami gyógynövény/ek/nek)
2015. máj. 24. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!