Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fél liter 2%-os Borsodi friss...

Fél liter 2%-os Borsodi friss málna izű tökéletesen behűtött sörtől be lehet rúgni?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert nagyon meleg van és én pedig megsülök de sajnos nincs itthon alkoholmentes sör szval ezt fogom meginni...ettől be lehet rúgni ettől az egy üvegtől? Milyen amikor berúgok? Hogyan veszem esetlegesen észre?:o14L:)
2015. máj. 24. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Dehogy lehet.
2015. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

14 évesen ne piálj, alkoholmentes sört se!


Amúgy be lehet ennyitől is rúgni, ha rosszul bírod az italt...ha meg esetleg allergiás vagy az alkoholra, más bajod is lehet


ha meleged van, akkor igyál vizet!

2015. máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Nyugodtan idd meg, semmi bajod nem lesz tőle! :)
2015. máj. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2#ik. Nyugi nem ittam meg a sört

Egy pár kortyot ittam csak...nagyon rossz volt az íze..;)

2015. máj. 24. 18:27
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem lesz tőle semmi bajod.

Amúgy meg elsőre csak jobb kedved lesz és beszédesebb elszel, aztán a mozdulataid kicsit darabosak lesznek, nehezen állsz a lábadon... a többit nem folytatom. :D

2015. máj. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Röviden:

0.2 ezrelékes véralkohol szint becsülhető ennyi után.

Ittas állapotba kerülhetsz, de részeg csak extrém esetegben lehetsz.

2 óra alatt távozna ez a mennyiségű alkohol a szervezetedből.


- - - - = - - - -

Hosszan:


A részegségnek kétféle meghatározása van: a biológiai és az orvosi.


I: Biológailag szépen elkülönül az alábbi 6 állapotát határozzák meg pontosan:

1) jó kedv, eufória 0.1 ‰ (ezrelék)

2) akadozó beszéd 1 ‰

3) összemosódás 1.5 ‰

4) egyensúly vesztés 2‰

5) ájulás 2.5 ‰

6) halál közeli állapot (mérgezés) 4‰

Lásd: [link]


II: orvostanilag 3 állapotot határoznak meg:

1) ITTAS 0.1‰-1.5‰ (ezrelék) [Eufória], emelkedett hangulat, bőbeszédűség, heves mozdulatok, vérbőség miatt kipirult arcbőr, csillogó szemek, verejtékezés

2) RÉSZEG 1.5 - 2.5‰ [Izgatottság], sápadtság, nyugtalanság, gyakori agresszió, csak lendületes mozgások, akadozott beszéd, alacsony pulzus szám, ritkás levegővétel

3) ALKOHOL MÉRGEZÉS: 2.5-4‰ Tudatos állapot elvesztése, aluszékonyság, eszmélet vesztés, alig tapintható pulzus, horgyogó és gyenge légzés.

Lásd: [link]



Hogy mennyi a véralkohol szinted bevitt mennyiségű alkoholtól, sokmindentől függ, de nagyjából becsülhető a nem és a testsúly megadásával. De függ ez a kimerültségtől, mozgástól, izzadástól, hidratáltságtól és az alkohollal szembeni egyéb érékenységet növelő faktoroktól.

Ha nincs kedved számolni, vannak kalkulátorok:

1) A világ leghasznosabb excel táblázata: [link]


2) [link]



Három példa a számítás bizonytalanságára:

1)

Egy jó pihis nap után ebédtünk egy tartalmasat, és 30 perc séta után megállapodtunk a sörgyár hátuljában kirakott padokon. 5 óra alatt 20 sört ittam meg, ami negyed óránként fél liter 4%os sört jelentett a 30°C-os árnyékban. Amikor felálltam a mozgásom koordinált volt az véralkhol szintem 1.0 ezrelék körül lehetett. A számítások szerint ez 5 ezrelkées véralkhol szintet jelentett volna. Halottnak kéne lennem.


2) Egy erős reggelit követő a 40 km-es gyalogtúra alatt egyszer sem ettem. Miután beértünk a célba beültünk egy csehóba megpihenni, beszélgetni a többiekkel. Egy pohár arany ászok (3 dl, 4%os sör) után nem tudtam egyenesen járni és összemosódott a világ a szememben. Bőven a részegség szintjén voltam. 2.5ezrelék környékén járhatott az véralkohol szintem. A számítások szerint ez 0.2 ezrelkées véralkhol szintet jelentett volna. Meg sem kellett volna éreznem.


3) Vizsgák után sárcok megkínáltak pálinkával, 4 felest ittam meg 5 perc alatt, majd összesetem az ájulástól. Pedig a számítások szerint ez alig 1 ezrelkének felelt volna meg.

2015. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
A Borsodi az egyik legjobban túlárazott sör, igyál inkább valami normálisabbat.
2015. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!