Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sör? Ajánlanátok magyar, de...

Sör? Ajánlanátok magyar, de különleges söröket? Igazi magyar!

Figyelt kérdés
Gondolok arra,hogy nem soproni,borsodi,kaiser;mert hát se nem különlegesek,se nem magyar.De ami azért be is szerezhető valamilyen üzletben,vagy neten.

2015. máj. 26. 01:21
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Zalaegerszegi ászok (nem tudom, hogy ilyen van-e)
2015. máj. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

itt válogathatsz:

[link]

2015. máj. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, mennyire vagy hardcore. Ha szereted a keserűeket, akkor az IPA típusúakat ajánlom. A Távoli Galaxis két évig év söre volt, ezt szokás a topnak mondani magyar viszonylatban. A Legenda Sörfőzde Jokerface és Pokerface söre szintén ez a kategória, de nekem még nagyon tetszik az Atlantisz és a Tántorgó ParIPA is. Nem IPA, hanem egy elég emberes és sűrű porter a Bitumen, tavaly az volt a világbajnok sör egy amerikai craft beer versenyen. (Szoros második helyezett szintén magyar, a Fóti sörfőzde Zwickl-je, ami pont az ellentéte: egy lágy, könnyed nedű, igazi nyári ital.)


Aztán ott vannak ezek a Robin Hood témájú sörök: Tuck Barát, Serwood, stb.


Ha már a porter szóba került, akkor a stout mellett se menjünk el, szintén sűrű feketeleves a Romanov. A Bitumenhez hasonlóan átlátszatlan fekete és 12 fokos.


Ha valami könnyebbel kezdenéd, akkor maradj a lágereknél. Egy laza Winternachtot talán még ilyenkor is be lehet szerezni, de a Keserű mézet minden bizonnyal. Aztán ott vannak a Jászdózsai Köleses, Duplaköleses...

2015. máj. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha meg gyümölcsöset innál - nem olyan lóhúgy minőségben, mint amit a sörgyárak ontanak -, akkor ott vannak a Starik. :) A lányokat szoktuk lekenyerezni vele, mert tényleg nagyon finomak. (Addig mi fiúk berendeljük a kemény cuccokat, amikhez hozzá kell erősödni. :D Bár van lány közöttünk, aki Galaxisnál lejjebb el sem kezdi.)
2015. máj. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Kóstoltam már magyar kézműves söröket és mind ihatatlan!

Ha igazi kézműves sörre vágysz, igyál cseh vagy belga kézműves söröket, azok viszont nagyon jók.

2015. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Magyar kézműves sörök között vannak nagyon finomak és sokfélét lehet kapni. Érdemes egy ilyennel foglalkozó helyre bemenni és többfélét megkóstolni kisebb adagokban, úgy többet megismerhetsz.


Üzletben is vásárolható és neten is rendelhető sok sör. PL: www.csakajosor.hu/cegadatok

2015. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Csupor Bunny Hop
2015. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A férjem pont ma vett egy nagyon finom magyar kézműves sört. Zámolyi belga csoki sör. Először főztek ilyet. 5,5 az alkoholtartalma, tehát nem épp egy kis nyári lötty, de ilyen finomat még én sem kóstoltam, pedig nem vagyok oda a sörökért. Az illata is csokis, csodálatos kávészíne van, közepesen szénsavas. Hogy hol lehet beszerezni, hát egyenlőre csak náluk, de szerintem hamarosan már bizonyos üzletekben:

[link]

[link]

2015. máj. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!