Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy olyan kampány...

Támogatnátok egy olyan kampányt, ami ellenezné a különféle különleges étrendeket pl. vegetáriánus, gluténmentes és azt propagálná, hogy a hazafias ételek evése az egészséges a magyar számára?

Figyelt kérdés

És ilyen plakátokat tennének ki:


[link]


[link]


[link]


[link]



2015. ápr. 30. 20:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Aztán ezek a konzervek miért egészségesek? Főleg mitől hazafiasak?


Amúgy meg verseny van... győzzön meg a magyar áru.


A buszgyárak is itt hisztiznek, hogy minek vesznek használt mercédeszt amikor ott a magyar busz. Hát mert nem versenyképes drága magyar tisztesipar azért!

2015. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 ConnectCare ***** válasza:
88%
Segítsetek, a vajas kenyér kakaóval elég hazafias vacsora volt? Vagy mitől lesz egy étel hazafias?
2015. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Attól, hogy itthon termett és nem nyugati, hanem kelet-európai konyhák befolyásolják.
2015. ápr. 30. 21:09
 4/23 anonim ***** válasza:
49%
De gondolom, ha nyugat-európában siker egy magyar termék az természetesen a magyar nép sikere, nem a gonosz globalizáció átka.
2015. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%

A Kelet-Európai konyhák mennyivel hazafiasabbak, mint a nyugatiak?

Majd ha a magyar élelmiszerek jobbak és olcsóbbak lesznek, mint a nyugatiak, akkor azt fogják enni az emberek.

2015. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%

Engem nem könnyű kihozni a sodromból, de kérdező, neked most sikerült. Gyerekkorom óta lisztérzékeny vagyok (csak hogy felhomályosítsam a sötét elmédet, ez egy betegség és gluténmentes étrendre szorulok miatta egész életemben), ha nem tartom az általad feleslegesnek tartott gluténmentes diétát, görcseim vannak, hasmenésem, néha még hányok is a fájdalmaktól, képtelen vagyok a feladataimat ellátni, és erre nincs gyógyszer, csak a diéta.

A vegetáriánus diéta más tészta, azt úgy választja az ember, én mégis azt tanácsolnám neked, kedves kérdező, hogy tájékozódj még egy kicsit, mielőtt elkezdesz itt névtelenül ostobaságokat írogatni, olvasgass még, hátha sikerül ennél kevésbé sötétnek lenned.

2015. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem támogatnám az ilyen idióta ötleteket. Kell a fenének epeműtét után a gulyás, lecsó, pacal és egyéb hízlaló, gyomort, belet csesztető magyar zaba. Azért már ennyire ne legyetek hungarob*uzik. Jóhogynem már magyar zászlóval terítenek meg egyesek, miután elénekelték a Himnuszt.
2015. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
98%
Én nemzeti érzelműnek vallom magam, de egy-egy ilyen... hogy is mondjam... hülye és értelmetlen megnyilvánulás után azért elgondolkodok az emberiségbe vetett hitemen.
2015. ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is a gluténérzékenység ugrott be elsőre, mert sajnos van a családban ettől szenvedő személy. De mivel már írták, ezért inkább más: laktózérzékenység, szintén nem "divat", hanem betegség, három ismerősöm is ilyen beteg. Tejes ételektől fáj a hasuk, hasmenésük van, puffadnak stb. Semmi tejeset nem ehetnek, nem csak tejtermékeket, hanem pl. habart főzeléket sem, vagy simán olyan főzeléket, amik hagyományosan tejjel készülnek.

Aztán ott vannak a cukorbetegek, szintén különleges étrendre szorulnak e súlyos betegség miatt.

Szóval a diétázók egy része nem hobbiból csinálja, hanem mert kell.


Az általad "hazafiasnak" tartott ételeket meg (a képeken) edd meg te... Én biztosan nem fogom, mert még a gyümölcsök esetleg elmennének, de a zöldségek már nem, a fagyasztottak sokkal jobbak (a frissről nem is beszélve); azok a vagdalthús- és egyéb konzervek meg szerintem egyszerűen gusztustalanok. Okay, "éhhalál ellen" (azaz "vészhelyzetben") megvenném, ha nagyon nem lenne más a boltban, de ilyen még sose volt. :D

2015. ápr. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

Fúj... Azért még ott szerencsére nem tartunk, hogy ilyen undormányokat kelljen enni, mint amik a képeken vannak.

Az előttem íróval abszolút egyet értek. Akik betegek azok dögöljenek meg a nagy hazafiasságban, vagy hogy gondoltad ezt? De még ha egy egészséges emberről beszélünk is. A "hagyományos" magyar konyha, nem a mai, akarva, akaratlanul mozgásszegény életmódot élőknek lett kitalálva. A rengeteg zsír, cukor, szénhidrát folyamatos bevitele iszonyatos mértékben károsítja még az egészséges szervezetet is. Aztán csodálkoznak az emberek, hogy 50 évesen meghalnak szívrohamban, tönkre mennek a szerveik, marokszám kell szedniük a gyógyszereket, hogy legalább minimálisan működjenek.

2015. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!