Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nemrég kb 5 hónapja felbontott...

Nemrég kb 5 hónapja felbontott vodkám rejtélyes módon előkerült. Sajna nem a hűtőből. Ugye semmi baja sincs nyugodtan megihatom még?

Figyelt kérdés

2015. máj. 27. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Persze. A tiszta alkoholoknak nincs szavatossági idejük. A bárpultok sincsenek hűtve, pedig hónapokig vagy évekig vannak ott bontott piák.
2015. máj. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

"A bárpultok sincsenek hűtve, pedig hónapokig vagy évekig vannak ott bontott piák."


Akkor az egy elég szarul menő bár lehet...

2015. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

# 2


Nekem otthon van bárpultom, sok pia van amibe hónapok vagy talán már évek óta nem ittam bele, ezért írtam amit írtam. Amúgy komolyabb bárokban is vannak olyan különlegesebb piák amit nem kérnek minden nap.

2015. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Azért ne vesszetek össze :-)

Úgy tudom, huszon-valahány százalékos töménység felett nem romlanak meg a szeszes italok, mert az alkohol elöli a baktériumokat, amelyek a bomlást okoznák. Az alkohol ugyanis erős méreg - még szerencse, hogy mi még erősebbek vagyunk! :-)

2015. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Néhány éves vodkám van, az első whiskym is 4 évig állt bontva (s ketten voltunk rá :D jó whisky, de elfelejtettük), soha eszembe sem volt hűtőbe dugni őket. A borok zöme romlik meg hamar, meg az egyéb ilyen lightos dolgok, az erős italok nem.
2015. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!