Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik alkoholos italnak van...

Melyik alkoholos italnak van jó íze?

Figyelt kérdés

Eddig nem sok mindent próbáltam ki (pálinka, Jager, vodka, pezsgő, 2-3 fajta likőr, whiskey), és bár tudom, hogy nem azért isszuk/isszák mert olyan finom, de van, hogy már nem szívesen iszom meg, mert az utóhatást nem éri meg a borzasztó íz (ez leginkább a pálinkánál igaz).


Eddig a Jager volt a "legfinomabb".


Általában sört/bort, hasonlókat nem iszom, csak rövidet.


Mi az ami viszonylag finom?


2015. máj. 30. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A likőrök jók szoktak lenni, abból aztán rengeteg van. Ha erősebb kell akkor vannak egész jó gyümölcsvodkák, vagy te magad is keverheted olyan gyümölcslével ami tetszik. Ha igazán adsz az ízvilágra, akkor magad is keverhetsz koktélokat, csak a pénztárcád és a képzeleted szab határt.

[link]

2015. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem igaz, hogy csak az alkoholtartalom miatt inna az ember.

én nagyon szeretem a sört, szerintem a jó sör finom. elég sokféle sört ittam már, nagy különbségek lehetnek, lehet, hogy rossz sört ittál, pl. fesztiválon csapolt arany ászok: az borzalmas.

volt alkalmam igen sokféle belga sört kipróbálni, abból sem mind a kedvencem, de igen jókat lehet találni.


a minőségibb, drágább borok (5000 ft felett): kifejezetten nagy élményt nyújthatnak. össze sem lehet őket hasonlítani az olcsóbbakkal.

a portói is finom, bár túl édes lehet.


a jó száraz pezsgő is jó, a jagert es az unikumot is szeretem, borból én a rozét és a vöröset díjazom.

nagyjából ennyi, mást nem szoktam inni, a pálinkát meg a vodkát, stb. én ki nem állhatom.

2015. máj. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Az igazi gyümölcspálinkáknak van kiváló íze, az aszalt szilvaágyon érlelt szilvapálinka mesés.
2015. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ma azt álmodtam, hogy bourbon whiskyt ittam és ízlett, bár azt is álmodtam hogy dugtam egy csinos csajjal szóval... :D Szerintem a jó hazai házi pálinka pl ágyas finom tud lenni, bár az erőssége sokat ronthat a kellemes ízén, annak aki nem szereti a magas alkoholtartalmú italokat. Nekem az Ouzo is ízlik, de a minőségi házi meggybort is szeretem. Attól, mert nem 5 ezer forint feletti még lehet minőségi, ízletes, zamatos ital, főleg ha egy hozzáértő személy csinálja. Az igazi cseh sörök is finomak tudnak lenni. De általában a likőröket szokták előnyben részesíteni, ha az ízvilág a lényeges szempont a fogyasztás terén. 22/f. :D
2015. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem kötelező ám inni. Ha nem ízlik akkor ne igyál.
2015. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Baileys

Strongbow (Red berries)

2015. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

erről Tibi Atya jut eszembe:"Házi pálinka fogyasztásának szabályai:Nem méregetni,nem szagolgatni,inni!"

ez úgy általában minden piára igaz,nem láttam még embert aki azért itta volna a kalinka vodkát mert olyan k rva finom lenne.

amúgy egy-két édes vörösbor finom.

2015. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A pálinkának biztosan csak csekély része az íz, tehát azt elnehidd hogy finom.
2015. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!