Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Azt hallottam, hogy Amerikában...

Vadi kérdése:

Azt hallottam, hogy Amerikában nem lehet nyílvánosan sört inni. Meg, hogy zacskóba csomagolják a sört és úgy isszák. Igaz ez? .

Figyelt kérdés

2015. jún. 10. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, nálunk a városban nem lehet utcán alkoholt inni, kb 2 éve nyáron vezették be, 50 ezerre büntetnek, hogyha utcán piálsz. gondolom ez a sörre is vonatkozik.. még nem hallottam olyat akit megbüntettek

nem tudom, hogy minden városban így van -e , nálunk igen.

2015. jún. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
jah természetesen Magyarországon
2015. jún. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
2015. jún. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Ez igaz.
2015. jún. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

1# még a citromos sörre is vonatkozik


Amerikában azért isznak papírzacskóból, hogy ne lehessen látni egy rendőrautókból az üveget a kezükben.

2015. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészen pontosan azért isznak zacskóból, mert a rendőrök csak akkor igazoltathatnak, ha van alapja. Tehát azért nem állíthatnak meg, ha zacskóból iszol, mert ők nem látják, hogy ténylegesen alkohol, vagy csak üdítő van-e a zacskóban. Nincs jogalapjuk az igazoltatásra. Ez egy kiskapu. Természetesen mindeni tudja mi van a zacskóban. Egyébként nem csak zacskókból lehet inni, vannak már spéci üveg bugyik, amit ráhúzol például a sörre, olyan mint egy tartó. Jogilag ez is elegendő ahhoz, hogy az utcán ihass, hiszen nem látszik mit is iszol.
2015. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
magyar jogszabályok sem engedik az alkoholfogyasztást közterületen
2015. jún. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi erővel áttöltik valami más üvegbe és megoldva a probléma.
2015. jún. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Nyilvánosan lehet, csak nem közterületen nem, mint ahogy itthon sem.
2015. jún. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Igen szokták zacskóba csomagolva inni, de nem olyan nagy érdekesség, hogy nem szabad közterületen inni, Magyarországon is vannak ahol nem szabad, de tudtommal ez nincs általánosságba bevezetve, mert én is sokszor sétáltam már bontott sörrel a kézben mégsem szóltak be egyszer sem a rendőrök. Most a legújabb remek törvény ami bejött, hogy Siofokon a bulinegyedben nem szabad az utcán inni, mert 50 ezerre megbűntetnek ha elkapnak. Na erre nagyon kíváncsi leszek, hogyan tartatják be.
2015. jún. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!