Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a véleményetek a törköly...

Mi a véleményetek a törköly pálinkáról, ki szereti és miért? Ti vennétek házi bulira?!

Figyelt kérdés
Vagy inkább szilva,meggy,körte,birs!

2015. jún. 28. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%

Torkoly palinka a legocskabb palinka. Torkoly palinkat a bornak mar egyszer kipreselt maradek szolobol es a szolofurt szaras reszebol keszul.

Palinkaivo ember a szilvat szereti ... esetleg a ciganymeggyet ... de nem rossz a korte es a barack sem.


Ha meg fiatalok vagytok es nem annyira vagytok szokva a palinkazashoz, akkor az Arpad palinkabol javaslom a HamvasSzilvat.

2015. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Phoney ***** válasza:
97%
A pálinka nem fajta, hanem minőség kérdése. Nincs az a pálinkafajta, amiből ne lehetne irtózatosan ocsmányat vagy eszméletlen jót csinálni.
2015. jún. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Én szeretem a törkölyt, semmi bajom nincs vele.
2015. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
Senki nem mondta, hogy baj van a torkollyel ... egyszeruen csak igenytelen, hiszen nem rendes gyumolcsbol van, hanem a kipreselt szolobol. Sza'rbol, a bogyo hejabol es magokbol.
2015. jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%
Elso vagyok: szeretem amikor lepontoznak, csak nem ertem miert. A valaszom minden szava igaz. A torkoly palinka preshazi szemetbol keszul. Lehet szeretni, de egyaltalan nem gyumolcspalinka, hiszen nincs is benne gyumolcs.
2015. jún. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

Meg a torvenyalkotok is ket kulon kategoriakent emlitik a palinkat es a torkolypalinkat (2008. évi LXXIII. törvény a pálinkáról, a törkölypálinkáról):


"A pálinka és törkölypálinka megnevezés használata


2. § (1) Pálinkának csak a 110/2008/EK rendelet II. számú mellékletének 9. számú kategóriája szerinti eljárással készített olyan gyümölcspárlat nevezhető, amelyet Magyarországon termett gyümölcsből - ideértve a gyümölcsvelőt is - készítettek, és amelynek cefrézését, párlását, érlelését és palackozását is Magyarországon végezték. Sűrítményből, aszalványból, szárítmányból készült termék nem nevezhető pálinkának.


(2) Törkölypálinkának csak a 110/2008/EK rendelet II. számú mellékletének 6. számú kategóriája szerinti eljárással készített olyan törkölypárlat nevezhető, amelyet Magyarországon termett szőlő törkölyéből készítettek, és amelynek cefrézését, párlását, érlelését és palackozását is Magyarországon végezték.


(3) A törkölypálinka készítése során répa-, nád-, izo- vagy gyümölcscukorral javított szőlőtörköly, borseprő nem használható fel.


(4) A pálinkát és a törkölypálinkát nem lehet ízesíteni, színezni, édesíteni még a termék végső ízének lekerekítése érdekében sem. Kizárólag a mellékletben felsorolt anyagok használata megengedett.


(5) Amennyiben az (1)-(4) bekezdésben foglalt bármelyik feltétel nem teljesül, nem nevezhető pálinkának, illetőleg törkölypálinkának.


(6) A pálinka termék megnevezésében egyfajú gyümölcsből készült pálinkák esetében a gyümölcs nevét közvetlenül a pálinka szó követi.


(7) A különböző egyfajú gyümölcsből készült pálinkáknak a különleges egyedi ízharmónia érdekében történő utólagos keverésével előállított pálinka megnevezése gyümölcspálinka vagy vegyes gyümölcspálinka. A keverés során felhasznált pálinkákat a felhasznált mennyiség szerinti sorrendben a címkén fel kell tüntetni.


(8) A különböző fajú gyümölcsök együttes cefrézésével, illetve különböző fajú gyümölcsök cefréinek együttes lepárlásával előállított pálinka megnevezése vegyes gyümölcspálinka. A pálinka készítéséhez felhasznált gyümölcs fajokat a felhasználás mennyisége szerinti sorrendben a címkén fel lehet tüntetni.


(9) A törkölypálinka termék megnevezése


a) egyfajta szőlőből készült törköly esetében kiegészülhet - a törkölypálinka szót közvetlenül megelőzően - a szőlő nevével,


b) kiegészülhet - az a) pont szerinti megnevezést közvetlenül megelőzően - egy, a termék származására utaló földrajzi névvel.


(10) Aszútörköly-pálinkának az a törkölypálinka nevezhető, amely igazolhatóan 100%-os mértékben a Tokaji borvidék magyarországi termőhelyéről származó aszú készítéséhez felhasznált aszú szemek kipréselt tésztájából készült.


(11) A pálinka és a törkölypálinka bármilyen arányú keverésével készült terméket - még akkor is, ha a termék alkoholtartalma 100%-ban e két összetevőből származik - kizárólag csak szeszesitalnak lehet nevezni."


lasd: [link]

2015. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat vettem belőle 2500 ft/l ért adták és nagyon finom

Eddig a szeszfőzdékből kikerült törkölyt ittam na az minden volt csak nem innivaló , most amit vettem hát rendesen meg lepett 48 fokos de kimondottan jó illata van és nagyon jó ízű mondanom sem kell ez nem tömegtermék házi főzés

2015. jún. 28. 22:03
 8/18 Phoney ***** válasza:
55%

Kedves „elsővagyok”: szerinted „preshazi szemetbol” hogy lesz eredetvédett italfajta? Megsúgom, sehogy. Talán nem kell rommá préselni azt a törkölyt, és értelmes pálinka lesz belőle. Gyaaaa! Nem gyümölcspálinka? Kit érdekel? A gyümölcspálinka valami szent dolog? Nem olvastam a Bibliában...


ma 21:50: azért ugye vágod, hogy a törvényalkotók nem azért kezelik két kategóriaként, mert a törköly nem olyan jó, hanem mert az két külön italfajta? Az EU-ban a GYÜMÖLCSPÁRLAT és a TÖRKÖLYPÁRLAT két külön dolog, ezért a kettőnek két külön eredetvédett árujelző kellett. Szóval vagy külön kezeli a törvényalkotó bácsi, vagy nincs eredetvédelem.

2015. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%

Azert ha jol olvasom kedves elozo valaszolo, dobalozol nagy szavakkal, de valojaban nem igen erted mirol szol a dolog. Akkor most elarulom, az eredettvedettseg mast jelent es ha mar itt tartunk, Magyarorszagon egyetlen egy torkolypalinka eredettvedett, a Pannonhalmi Törkölypálinka. Ez az egyetlen egy!


Ha veszed a faradtsagot es a kovetkezo linken talalhato oldalba beleolvasol, mar az elso egy-ket bekezdesbol kiderulhet szamodra is, hogy az eredettvedettseg mirol is szol


Ime: [link]

2015. jún. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Phoney ***** válasza:
27%

Nemnértem, merbutavagyokmintaföld. Ha az X szentmagyar erdetvédett pálinkából csak egy törköly, akkoraz azt jelenti, hogy a törköly sz*r? Ööö lássukcsak, van 2 barack, 2 szilva, 1 alma, 1 meggy, 1 körte, 1 törköly... szóval ezek szerint a törköly ugyanolyan jó, mint az alma, a meggy, a körte, és sokkal jobb, mint a birs, a bodza, meg bámimás, amiből nincs erdetvédet?? Jaa, hogy ez baromság?


Amúgy köszönöm, kóstoltam már egy s mást, és bármikor odaadnék egy sz*rt szilvát, barackot, meggyet, almát, körtét egy JÓ törkölyért.

2015. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!