Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a véleményetek a törköly...

Mi a véleményetek a törköly pálinkáról, ki szereti és miért? Ti vennétek házi bulira?!

Figyelt kérdés
Vagy inkább szilva,meggy,körte,birs!

2015. jún. 28. 21:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%

Az a baromsag, hogy meg mindig veded a munder becsuletet. En viszont arrol beszeltem, hogy hiaba probalsz olyan nagy szavak moge bujva igazolni a suletlensegeidet, mint eredettvedettseg (nem en talaltam ki, hanem Te hivatkoztal erre: eredettvedettseg) ... es csak azert probaltam meg segiteni a linkelt oldallal, hogy innentol ne beszelj hulyesegeket, meg ha barmennyire is sokatprobalt akarki vagy.


De foglaljuk csak ossze!

-Eredettvedettsegnek nem a fajtahoz, hanem a foldrajzi szarmazashoz van koze (sokadikra csak megerted).

-Palinka gyumolcsbol keszul.

-Torkoly palinka nem gyumolcsbol keszul.


De ha meg mindig nem ertened, akkor majd megprobalom legkozelebb lerajzolni :)

2015. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
40%
Azzal pedig, hogy leszarozod a szilvapalinkat ... ezzel csak a hozza nem ertesedrol tettel tanubizonysagot.
2015. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Phoney ***** válasza:
72%

1. baromság.

Az eredetvédett italfajtának mindig külön szabályozása van, ami szigorúbb a mezei italfajtánál, amibe tartozik. Segítek! [link]


2. A pálinka gyümölcsből készül. A törkölypálinka pedig törkölyből. Mit akartál mondani?


3. jólettvóna, ha érettségikor a szövegértést is megtanulod: a ROSSZ szilvát odaadnám a JÓ törkölyért, ez nem azt jelenti, hogy a szilva mint olyan rossz, de semmi baj! Nagyon szeretem a jó szilvát.

2015. jún. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
24%

10-es valaszodban azt irtad:


"Amúgy köszönöm, kóstoltam már egy s mást, és bármikor odaadnék egy sz*rt szilvát, barackot, meggyet, almát, körtét egy JÓ törkölyért"


13. hozzaszolasodban pedig:


"3. jólettvóna, ha érettségikor a szövegértést is megtanulod: a ROSSZ szilvát odaadnám a JÓ törkölyért, ez nem azt jelenti, hogy a szilva mint olyan rossz, de semmi baj!"


:) okes, meggyoztel :) (szovegertes!) :D

2015. jún. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
41%

Ha a 9.hozzaszolasban linkelt oldalba beleolvastal volna (szovegertes nem is kell, eleg ha olvasni tudsz ... minden mas oly egyertelmu), akkor felfogtad volna:


"Pannonhalmi Törkölypálinka

Az alapanyag

A Pannonhalmi Törkölypálinka kizárólag a Pannonhalmi Borvidéken termő fehér szőlő törkölyéből állítható elő. (A törköly, a szőlő feldolgozása után a présben visszamaradó, növényi részekből - kocsány, héj, mag stb.- álló anyag.) Az elkészítéséhez használható legfontosabb szőlőfajták: Olaszrizling, Tramini, Rajnai rizling, Szürkebarát, Chardonnay, Zefír, Irsai Olivér, Cserszegi főszeres, Juhfark, Leányka, Furmint, Hárslevelű.

A földrajzi eredetvédett terület

A Pannonhalmi Törkölypálinka alapanyagaként kizárólag a Pannonhalmi Borvidékhez tartozó települések közigazgatási területén termett fehérszőlő feldolgozása során keletkező szőlőtörköly használható fel. A Pannonhalmi Borvidék települései, melyekre az eredetvédelem érvényes: Écs, Felpéc, Győr-Ménfőcsanak, Győrság, Győrszemere, Győrújbarát, Kajárpéc, Nyalka, Nyúl, Pannonhalma, Pázmándfalu, Ravazd, Tényő."


Es mivel korabban megreklamalta valaki, hogy azt mereszeltem mondani, hogy "preshazi szemetbol" van ... milyen erdekes, hogy a fenti idezetben a zarojeles reszben sincs mas irva (szovegertes).


De mivel mar unom ezt a folosleges veszekedest, ezert csak azt tudom javasolni, hogy igyal nyugodtan azt amit akarsz, felolem krumlibol is csinalhatsz parlatot, en megmaradok a gyumolcsokbol keszult italoknal.

2015. jún. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Phoney ***** válasza:
60%

Hogy teljesen őszinte legyek, nagyon unom az az italfasiszta gyökér hozzáállást, ami az alapanyag alapján ELVI síkon próbálja eldönteni, hogy 1-1 ITALFAJTA jó vagy rossz. A whisky sz*r, mert gabonából van, a törkölypálinka sz*r, mert törkölyből készül, stb.


Eközben sorra kóstolom a sz*rnál sz*rabb gyümölcspálinkákat (az elmúlt 2 hétben pl. 15-nél több teljesen felejthetőt kóstoltam hangzatos nevekkel). Jó lenne felfogni végre, hogy nicsenek jó és rossz ITALFAJTÁK, csak jó és rossz italok.


Tessékmá sorolni azokat a magyar törkölypálinkákat márkanév szerint, amik a művelt úri közönség szerint hulladékok. Na? Ja, hogy nem tetszettek kósolni őket, mer „a törköly úgyis szar”?

2015. jún. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
38%
Házibuliba társaságtól függ. legalábbis mai esetek többségében nem az a lényeg, hogy élvezzék a pálinka ízét is, akkor egy olcsó vodka jobban megteszi, azt meg lehet burogatni üdítőkbe is ahogy szokták. Szerintem, ha minőségi pálnka akkor főleg pazarlás ilyesmire használni.
2015. jún. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Srácok én még nem ittam finom törkölyt. Akkor most bunkó vagyok?
2015. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!