Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan bírhatnám jobban az...

Hogyan bírhatnám jobban az alkoholt?

Figyelt kérdés
Elég későn kezdtem el alkoholt fogyasztani, 25 éves voltam, előtte sosem semmit. Most sem iszom rendszeresen, havonta 1-2 alkalommal baráti körben sör, vagy sör és 1 stampedli whisky (35-40% alkholtartalom)(minden kör) mellé. A harmincas éveim elején járok, magas vagyok és vékony. Többnyire 2 (0,5 liter, 4,5-5% alkoholtartalom) sör elfogyasztása után már érzem, h kicsit megszédültem, gyorsabban beszélek, mozgásaim lassulnak. 4 sör egymás után volt eddig a maximum, természetesen nem gyorsan felhörpintve. Ha még rámegy ezekre a stampedli is, akkor kész teljesen. Voltam már evés után; üres gyomorra; fáradtan; kipihenve, de mindig ugyanaz az állapot, 2 sör után már kellemes spicces hangulat, 4 után már nehezen értik a beszédem és én is magamat. Ittam már közben vizet rá, ez sem használt, sósat is ropogtattam, nem volt nyerő. Sőt, mostanában már a hányinger is rám-rámjön! Haveri körben ahol mind sört iszik nem kólázhatok azért mégsem! Ízesített söröket nem szeretem, alkoholmentest szintúgy nem.

2015. aug. 13. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincsen abban semmi szégyen, ha te nem 17 sört iszol meg egy este alatt a haverokkal, hanem csak 3at, arról nem is beszélve, hogy pénztárcakímélőbb...

Hidd el, nem gáz ez, aki pedig azok alapján akar téged megítélni, hogy mennyire tudsz sokat vedelni, az annyit is ér :D

2015. aug. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy érzékenyebb vagy, olcsóbb elérni ugyanazt az állapotot...

Lehet lassan is inni, de amúgy haveri körben lehet alkoholmentesen is inni... Ahogy én is mentem cukrászdába lányokkal úgy, hogy csak ásványvizet ittam, sütit nem ettem :D Ha beszólnak, beszólnak, az az ő bajuk szerintem.


Nem tudok módszerről, amitől jobban bírja az ember az alkoholt (max. a gyakorlat s ugye együnk előtte, ennyi), étrendet tudok, amitől sokkal, sokkal kevésbé, nekem ez van, remélem, majd tapasztalom :D

2015. aug. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Őket nem zavarja, de engem igen, h "nem tudom tartani a lépést".


Köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 13. 20:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyakrabban kell inni, nem sokat, csak egy italt.

Régebben én sem bírtam annyira, elsőre max 3 deci bortól rúgtam be, most meg ha megiszom egy üveggel, akkor is max spicces vagyok.

A whiskyt hanyagold, ha sör mellé iszod, mivel, olyan mintha egyszere meginnál egy sört.

2015. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ha rendszeresen fogyasztod egyre több kell majd. Én is így voltam vele. Ha eszel előtte az is segít elvileg, nekem legalábbis szokott, ha nem akarok berúgni. De irigyellek amúgy, nekem van úgy, hogy kínomban már nem tudom mit csináljak, mert alig maradt pénzem, de még mindig józan vagyok..

Egyszer egy külföldi kiránduláson egyik ismerősöm már nagyon régen ivott és leültünk sörözni, majd kért egy koktélt. Nem kellett neki több, egy 1000Ft-os koktéltól úgy berúgott, hogy magáról sem tudott. :D Csak egy kis érdekesség.

2015. aug. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!


Nem szeretnék rászokni az alkoholra, de úgy néz ki ez ördögi kör, mert ha nem iszom gyakrabban, nem fogom jobban bírni.


Egy ezresből simán berúgok amúgy én is, de nem is a berúgás miatt iszok, kinőttem már abból a korból, hanem mert ellazít, oldja a feszültséget és kólázni csak nem fogok haveri társaságban. Az alkoholmentes söröknek meg valami ramaty íze van szerintem.

2015. aug. 14. 05:46
 7/7 anonim válasza:
Az olíva olajat tudnám javasolni, egy korty fél órával az ivás előtt és meg fogsz lepődni, mennyire nem fog hatni az ital! Persze azért nem kell egyből rengeteget inni, megvan az a mennyiség, hogy ez sem segít tovább!
2015. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!