Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik boltban kapható minőség...

Melyik boltban kapható minőségi pálinkafajta van legközelebb a jó házipálinkához? Márkát és fajtát is írjatok!

Figyelt kérdés
Amerikai rokonoknak szeretnék pálinkát vinni, de nyilván csak lezárt, bontatlan üveget engednek bevinni.

2015. aug. 22. 03:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szatmári szilva pálinkát vegyél! Isteni finom!
2015. aug. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a Bolyhos-ra esküszöm, isteni finom tényleg olyan mint egy jófajta házi, igaz az ára is borsos. :) Fél liter 4-5000 körül szokott lenni. Megtalálható szinte minden üzletben.

Én a cigánymeggyet és a vilmoskörtét kóstoltam eddig, előbbire szavazok, nekem az ízlett jobban de a férjemnek az utóbbi a kedvenc tehát ez már csak egyéni ízlés kérdése.

2015. aug. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 qwertyu válasza:
Pannonhalmi. Nekem a gesztenye a kedvencem:)
2015. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:

A boltokban általában kaphatóak közül egyik sincs kimondottan közel hozzá (legalábbis a jók közül), mivel a divatos prémium márkák nem nagyon merik bevállalni a klasszikus kisüsti jelleget (attól függetlenül, hogy ténylegesen kisüsti-e a pálinkájuk, mert ennek nincs akkora jelentősége). Többnyire olyan pálinkát próbálnak főzni, ami senki ízlését nem sérti. Klasszikus szilvapálinkából pl. eddig csak egyet sikerült találnom, de az meg nem volt jó.


Az eddig kóstoltak közül kb. csak a Sáppusztaira mondanám azt, hogy klasszikus pálinkákat főz (kajszit, almát, szőlőt kóstoltam tőlük).


Ha körtét veszel, annál viszont kevésbé jön ki ez a különbség, és a Pannonhalmié például elég jó, és sok helyen lehet kapni. Jó választás a Zsindelyes birspálinkája is, ez is van mindenhol.


ma 06:10

A szatmári szilvapálinka nem egy konkrét márka, hanem egy árujelző... ugyanúgy lehet jó és rossz, mint mondjuk az egri bikavér.

2015. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Panyolai Elixír Málna Pálinka, nekem ez rohadtul bejött. Igazán érezhető rajta a málna, amiért respect mert a málna és eper főzéshez kell tudomány, h érezhető is legyen. Nem tartalmaz aromákat és finom is. Viszont ha egy liter pálinkához 7-10 kg gyümölcs kell kb málnából, ezért elég drága.
2015. aug. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!