Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit csináljak, hogy nehezebben...

Mit csináljak, hogy nehezebben rúgjak be?

Figyelt kérdés

Nos, az lenne a kérdésem hogy hogyan kerüljem el hogy rosszul legyek?Igazából én még ilyen hulla részegre soha nem ittam magam, nem is célom. De ha kicsit többet iszok, vagy keverem a dolgokat akkor rosszul leszek és rókázok is, ezt azért is van mert a barátaim akikekkel szoktam menni ők jobban bírják azért.Még egyszer mondom nem az célom hogy full részegre igyam magam csak hogy élvezzem a társaságot, zenét kicsivel több ideig.Nektek milyen praktikáitok vannak/mit szoktatok inni ha csak jól akarjátok érezni magatokat? Persze az ilyenekkel tisztában vagyok hogy enni kell előtte,meg ha iszol vizet közbe az sokat segít.Bár egybe nem vagyok biztos valaki azt mondja hogy jó ha jó kis zsíros kaját eszel előtte valaki meg azt mondja hogy az nem jó, ezt tissztázná valaki hogy most akkor hogy is van ez?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. szept. 9. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kenyeret, ropit vagy más szénhidrátot szoktam közben és/vagy utána enni, felszív valamennyi alkoholt. Az is jó ha zsírosat eszel előtte, mert nem szívódik fel olyan könnyen. Én ezt a két dolgot szoktam alkalmazni, és általában én vagyok aki hazacipel mindenkit, pedig többet ivott mindenkinél.
2015. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1.Eleve úgy menj a buliba, hogy eszel, üres gyomorra nagyon üt a pia.

2.A buliban is érdemes valamit fogyasztani, ha van akkor gulyás, csirke stb, ha nincs akkor vigyél ropit, kekszet!

3.Legyél kipihent, ha fáradt vagy az is eléggé le tud ütni ilyenkor.

4.Ne keverd a piákat!

5.Igyál sok alkoholmentes folyadékot, mondjuk gyümölcslevet, jó nagy mennyiséggel kisírj le minden egyes rövidet!

6.Kerüld a meleget, ne ülj fűtőtest mellé, vedd le a felsőd!

7.Ha van zene akkor táncolj kicsit, a legrosszabb, ha csak ülsz és vedelsz.

8.Csak annyit igyál, amennyi jól esik!

9.Legyen jól szellőzött a hely, nyiss ablakot!

2015. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első szabály, hogy ne a többiek után menj, ismerd a saját határaid. Nem ciki, ha nem bírod a piát, az viszont ciki, ha erről nem veszel tudomást, és rosszullétig, hányásig iszol. Ne akarj másokhoz igazodni, nem baj, ha kevesebbet iszol.

Ezen kívül amit írtál, az igaz, érdemes nem éhgyomorra italozni, persze sokszor az sem segít, ha degeszre eszed magad, és utána gyorsan iszol sokat :)

Arra figyelj még, hogy ne igyál egyszerre nagyon sokat. Nem üt be a pia azonnal, így azt érezheted könnyen, hogy jöhet még egy/kettő/több, aztán ha egyszerre megérzed, lehet, hogy már gáz van :) A szénsavas italok könnyebben felszívódnak, hamarabb megérzed őket.

Keverni nem nagyon érdemes, attól kis mennyiségben is könnyen rosszul lehet lenni. Érdemes egy este során inkább egyféle italnál maradni (és max. annak különböző változatait fogyasztani, pl. ha vodkáztok, akkor azt keverheted többféle üdítővel, vagy vodka alapú koktélt stb. ihatsz, de nem érdemes betolni egy sört meg egy páleszt is mellé).

2015. szept. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én rengeteg vízzel iszom. Ha érzem, hogy sok, akkor kimegyek a wcre és megrókáztatom magam. Fogat mosok legalább vízzel, és visszamegyek, és mehet tovább az ivászat.

A többiek megnéznek, hogy de jól bírom :)

2015. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

"Fogat mosok legalább vízzel, és visszamegyek, és mehet tovább az ivászat."


Ezt a helyedben nem erőltetném, mert a hányás elég jól megbombázza a fogakat, ha meg utána meg még suvickolod is...

2015. szept. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Egyél zsírosat buli előtt. A zsír lassítja az alkohol felszívódását.


[link]

2015. szept. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kevesebb szeszt osszad be hosszabb időre!

Meglátod, hatásos.

2015. szept. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, pár dolgot biztos alkalmazni fogok!

:D. #4 Meghányatni magam biztos nem fogom, akkor inkább mértékletes leszek.

2015. szept. 9. 21:29
 9/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha alapból nem nagyon bírod a piát, akkor ezekkel a praktikákkal sem ihatsz sokkal többet, maximum egy kevéssel.


Ha még kezdő ivó vagy, akkor ne félj, majd idővel megedződsz. De azért az a négy alapszabály (kajálás, vízivás, nincs keverés, ne húzóra igyál) hasznos.

Amúgy én a helyedben örülnék, hogy nem kell sokat költenem piára. :) Én sajna lány létemre elég sokat tudok inni, meg sem merném számolni, mennyi pénz elment már erre. :D

2015. szept. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokan azzal trükközznek, hogy a rövidet a kísérőbe visszaköpik...
2015. szept. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!