Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit igyak és mennyit, hogy ne...

Mit igyak és mennyit, hogy ne rúgjak be, de jól érezzem magam a buliban?

Figyelt kérdés
Még sosem ittam alkoholt. Alkalmakként, néha-néha egy pici pezsgő, bor, likőr... ilyesmi. Meg persze somersby és gyümölcsös sör. Ezenkívül semmit nem ittam, és nem merem kipróbálni, félek, hogy be fogok rúgni. Nem értek túlságosan a piákhoz. A barátaim szerint a vodka-narancs és a whiskey-kóla a legjobb. De ezekből mennyit igyak, hogy jó hangulatom legyen? 17L
2014. ápr. 28. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Töményből nagyon keveset szabad inni, és előtte egyél, valami zsírosabb kaját, hogy ne szívódjon fel hamar a pia a vérbe.

És igyál sok vizet, mert az alkohol megköti, és akkor fejfájás sem lesz másnap + vitamint piázás előtt B vitamin meg C vitamint sokat. Multivitamin a legjobb, előtte is és másnp is.

2014. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
48%
Miért félsz attól, hogy befogsz rúgni. Egyszer úgy is túlesel rajta. Szerintem ha csak jó hangulatot akarsz akkor max 1 vagy 2 vodka-narancs.
2014. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:
100%

A mennyit senki nem tudhatja, de ha a következőket betartod, nagy baj nem lehet:


Félóránként max. egy adagot igyál (adag = korsó sör, kétdecibor, feles tömény, illetve vodkanarancs vagy whiskykóla 4-5 cent töményből).


Amikor már jól érzed magad, akkor rögtön abbahagyod, nincs „még egy utolsó”. Ha ezután álmosodni kezdesz, ihatsz még, de a félóránként max 1-et betartva, és ha megint jól vagy, akkor megint abbahagyod.


Persze mindez feltételezi, hogy észben tudod tartani a szabályt, még akkor is, amikor „igyámá, naaa, de igyámá még”.

2014. ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én, ha tudom, hogy pl. házibuliba megyek, és lesz alkohol (általában házi pálinka :D), akkor előtte mindig eszek valami nehezebb kaját. Ajánlom a pörköltet. ;)

Meg közben is lehet rágcsálni valamit, hogy lassítsa az ital hatását.

Érdemes, ahogy előttem írták, vizet inni közben, hogy ne száradj ki, és elkerüld a másnapi fejfájást.

Ne keverd az italokat, és mikor úgy érzed, akkor a többiek unszolására se igyál még egyet.


Igazából ki kell tapasztalnod, hogy te mennyit bírsz inni, anélkül, hogy totál részeg lennél. Meg kell találni az a határt, amikor kellemesen érzed magad. :)

2014. máj. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!