Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen whiskey-t/whisky-t...

Milyen whiskey-t/whisky-t szoktál inni, és miért iszod/mihez iszod?

Figyelt kérdés
Vannak egyes piák, mint a whiskey és az abszint is, na meg ugye a bor és pezsgő, amiknek presztízs értékük van, és egészen a gagyitól van nagyon minőségiig. Általában ezeket az ember nem azért issza, hogy berúgjon, sokkal inkább valamilyen eseményhez. Én Jacky párti vagyok, és munkabeli sikerekhez iszok néha 1-1 kortyot, mikor jól teljesítek.
2015. szept. 19. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Glenlivet a kedvencem (de még nem ismerek nagyon sokfélét), akkor iszom, ha van nekem és kedvem támad rá. Semmi speciális feltétele nincs.
2015. szept. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
A Jack egy olcsó kommersz viszki. Az pont arra való hogy bebassz.
2015. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:
Khmm, kedves kettes, a Jackből is van többféle, olyan is, ami 40 ezer forintos literár környékén mozog :)
2015. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A Jack szerintem a legjobb, attól, hogy megtalálható a boltok polcain, nem mondható kommersznek. Nem igazán van nagy réteg rá, arra ott a Bali meg a Johnny, meg egyes Jim Beam-ek, habár utóbbit szeretem.

Bár most fogyókúra miatt mellőzöm a piákat..:) Azért ha nincs erőm, egy fél korty Jacky meghozza a nap végén, amikor már nem akarok kávét, de kaját se.

2015. szept. 20. 23:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Old Pulteney 12 vagy Old Pulteney Navigator.


Nincs különösebb feltétele. :)

2015. szept. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bourbon párti vagyok, nem szeretem a füstös skótokat. De nagyon szeretem a kanadait is. Viszont a kedvencem a magyar Békési Single Barrel. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Miért/mihez iszom? Mert csak :)

Az ízéért iszom, szeretem az édes whiskey-ket és jól esik ha érzem az ízét. A gyerek is azért szopogatja a cukrot mert ízlik neki, nem azért hogy jól lakjon vele. Hazamegyek a munkából és töltök 1-2 centet, amit fél óra-óra alatt nyalogatok el. Lehetetlenség lenne tőle berúgni, csupán az íze miatt iszom. Kielemzem milyen ízű, mennyire intenzív, milyen a lecsengése, mennyire édes vagy mennyire füstös és ilyesmi. Nem kell valami eseménynek lennie hogy kóstolgassak.

2015. okt. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Éppen pár órája vettem bourbon-t..:) Ez gyakorlatilag egy középkategóriás kommersz, de nekem nagyon bejött. Lidl forgalmazza, Western Gold néven. Van náluk 5 éves scotch és szintén magyar whisky is, de az a kettő nekem ihatatlan, viszont kíváncsi vagyok, hogy ez a Western Gold bejön-e más bourbon fanoknak is. Leginkább én is az ízéért iszom, persze utána leöblítem ásványvízzel, azért nem jó ötlet az alkoholt a nyelven hagyni sokáig, dehidratálja az arcbőröd.. Így 1-2 percig élvezem az ízét, majd hidratálok rendesen.

Kipróbálom majd ezt a Békési darabot is, kíváncsi vagyok rá.

Ja és minden Bourbon fanatikusnak kell ismernie ezt a számot...:) https://www.youtube.com/watch?v=AaH2wF8GNJI

2015. okt. 12. 13:38
 8/8 anonim válasza:

Többnyire skotchot iszom. Abból több félét, igazából hangulatfüggő. Vannak kedvencek de rendszeresen kóstolok valami újat is.

A következőket kifejezetten kedvelem: Teacher’s, Ardmore, Ardbeg, Talisker.

2020. nov. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!