Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pannonhalmi vagy a rezangyal...

Pannonhalmi vagy a rezangyal fozde palinkai a finomabbak?

Figyelt kérdés
Valaki erre valaki arra voksol. A rezangyalnal 45 fokos a szilva a pannonhalminal 40. A pannon halminal, minden 40 fokos meg a rezangyalnal, pl a sargabarack 36 fokos. 0.35l a rezangyal a 0.5l a pannonhalmi

2015. szept. 27. 16:17
1 2 3
 1/21 Phoney ***** válasza:

A Rézangyal szilvát és barackot is kóstoltam, lényegesen rosszabbak a Pannonhalminál. A Rézangyal innen-onnan összevásárolt pálinkák keverékét forgalmazza, és általában sajnos olyan is.


Amúgy jobban nézd meg, mit veszel, mert a barack vagy nem 36, vagy nem pálinka.

2015. szept. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Mojjo ***** válasza:

Hát na igen, két aligha összehasonlítható pálinkagyártó... én igazából még olyan emberrel nem találkoztam, akinek minimális tapasztalata van pálinkák terén, és a Rézangyalt nem rendkívül alacsony minőségű akárminek tekinti.

Nem kérdés, Pannonhalmi.

(Van, aki erre, van, aki arra voksol? Ugyanmár, aki a Rézangyalra voksol, vagy nem ivott még semmi mást, vagy sikerült valahogy még a Rézangyalnál is rosszabb szörnyűségeket kifognia...)

2015. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A rezangyal szilbva mellett voksoltam, tudjatok, miert? Mert az 0.35l e volt es nem 0.5l mint a pannonhalmi. Ugygondoltam, hogy ami a kevesebb az a minosegibb. De az elado azt mondta, hgy a rezangyalt jobban viszik. A pannonhalmit most mar akciozzak is, hogy fogyjon. 2 kommentelo, ti melyik fozdek cefreit szeretitek?:D mi a velemeny a zwack-rol? Esetleg milyen jo fozdek vannak meg. Mint a boroknal pl a szemerley, koch... Vagy hasonlok
2015. szept. 27. 19:15
 4/21 Mojjo ***** válasza:

A kiszerelésnek semmi köze a minőséghez. Pannonhalmiból van 0,04l-es is, akkor az a legjobb? :D

Amúgy nem csodálom különösebben, hogy a Rézangyalból fogy a több. Általában az alacsony minőségű termékeket veszik leginkább - ha már felhoztad a borokat, pl az országban a Varga borokból fogy a legtöbb, pedig hát igencsak messze vannak a jó bortól.


Melyik főzde cefréjét szeretjük? Nem tudom, bár nem szeretek más nevében beszélni, de úgy gondolom nem tévedek nagyot, ha azt állítom, hogy a cefrét egyikünk sem szereti, inkább a kész pálinkával próbálkozunk, ha lehet.


Nekem tizedannyi tapasztalatom, ha van pálinkákkal, mint Phoney-nek, így annyira sokat nem tudok hozzátenni a témához, de a Pannonhalmi termékei speciel csalódást nekem még sosem okoztak, ha már szóba került, illetve Agárdi és Márton és Lányai. De erősen függ attól, hogy milyen pálinkát is szeretnénk venni.

2015. szept. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Varjunk csak egy picit! Azert a rezangyalt csakne soroljuk mar a peterpal kategoriaba! Olcsonak abszolut nem mondanam, sot, meg draga is, ha ugynezem, hogy 0.35l egy palack! Amugy en azert asszocialtam arra, hogy az a jobb, mert altalaban, azt szoktak ugyanannyiert adni, mint a masikat, pedig az 0.5l. Ne haragudj ocsem, de nagyon serto volt ez a leszuktykozas. Szerintem meg a marketingjuk a legjobb, nem vagyok egy nagy ivo, de vmiert megis az o uveguket vettem le egybol! Lehet, mert sokszor lattam rendezvenyeken a standjait, vagy hasonlok! De azert ne keverjuk mar a Varga borokkal! Az tudod, miert fogy jol az aron kivul? Mert visszavalthatos az uvege! De latom a poen se megy, pedig cefret annak szantam! Lehet, az agardi es a masik is nagyon jo! Majd kiprobalom, de eddig meg nem is hallotam roluk! Ha a fine dining ettermeken kivul, meg a szakboltokon kivul is marketingelnenek, mar tobben vennek! Mint pl a suhancos-t pizzeriakban is promotaljak mar magukat, es toksokan ismerik mar evegett oket! Meg egyhelyen lattam egy madarasi fozdenek a termekeit, de az a garay piac( az ujepitesu hazban) kavezojaban volt reggel 6kor. Akkor meg kavezni szoktam nem alkoholt fogyasztani, ugy, hogy majd legkozelebb
2015. szept. 27. 20:13
 6/21 Mojjo ***** válasza:
100%

Neked most esett le, hogy lehúztuk a Rézangyal pálinkákat - főleg én? :) Pedig már az első hozzászólásomban is elég egyértelműen fogalmaztam szerintem.


Nézd, az a helyzet, hogy igen gyakran egy termék ára nem korrelál a minőséggel, főleg, ha ez az ár magas. A világon mindenféle terméknél előfordul ez, de pálinkáknál különösen gyakori jelenség, hogy az ár az igen magas, a minőség meg lemarad valahol a kanyarban. (Egyébként sehol nem írtam, hogy olcsóak lennének.) Persze a design jó, jól marketingelük magukat, de ettől még a termékeik nem jók. Ismétlem: nem ismerek olyan embert, akinek van már valamilyen az alaptól kicsit szélesebb pálinkás tapasztalata, és a Rézangyalt ne sorolná a leghátsó sorokba - velem együtt. Ez nem tudom, neked miért sértő.


Vargáék nem olyan rég tértek át az egyedi palackokra, amit kiemelt áron visszaváltanak - talán egy két éve körül -, de előtte is vezetők voltak országosan az eladások számát tekintve, szóval nem, nem azért veszik őket a legtöbbet.


Jaja, a poén nem jött át, mea maxima culpa :)

2015. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ha idezel, akkor azt csak pontosan! En bunom, igen nagy bunom! Ertettem en elsore is, de pont..... Am, mert ha annyira szar lenne, nem vennek, a emberek, foleg nem 4000 ft korul a haromesfel decit! Az, hogy neked nem izlett, az egy egyeni velemeny, de semikepp sem piacbefolyasolo tenyezo! Vagy van mojjo index-ranking :D?
2015. szept. 27. 20:48
 8/21 Mojjo ***** válasza:
100%

"Am, mert ha annyira szar lenne, nem vennek, a emberek, foleg nem 4000 ft korul a haromesfel decit!"

Sajnos a piac nem tudja ennyire jól szabályozni magát. Valamiért sokszor szokták ezt hinni, de nem, ez így nem működik - pedig jó lenne, ha így működne. Igen sok területen lehet látni, hogy az emberek indokolatlanul drágán veszik az igencsak kevéssé jó dolgokat. Ételek/italok területén ez hatványozottan igaz.


Természetesen az, hogy nekem nem ízlett, nem piacbefolyásoló tényező, de nem is kell, hogy az legyen. Te kérdeztél, én meg csak elmondtam, hogy a kettő nem összehasonlítható minőség, távolról sem, a pannonhalmi irányába. Kóstolj minél több féle pálinkát, minél többször, minél tudatosabban figyelve, és majd magad is ki fogod tudni alakítani a véleményed - és az a legfontosabb.

2015. szept. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Mojjo ***** válasza:
(Az már a legalja, hogy a többfélét két külön szóknak írtam... Minél többet vagyok a neten, annél kevésbé tudok írni, úgy látom, sorry a hibáért.)
2015. szept. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Borokhoz és pálinkákhoz sajnos nem igazán értek, de a Zwackkal kapcsolatos kérdésedre megpróbálok válaszolni.

Először is a Zwack (habár az egyik legnagyobb múltú hazai cég a berkekben) inkább marketinggel és dizájnnal foglalkozik, mint komoly (és drága) italok forgalmazásával vagy gyártásával. Ez persze nem jelenti azt, hogy nincsenek jó termékeik. Az Unicum és a Hubertus termékek az egyik legjobban vásárolt termékek itthon, és nem mondanám hogy rossz a minőségük, afféle belépők a gyógynövényes párlatok világába. A Fütyülős és Vilmos likőrök és pálinkák nem rosszak, bár a likőröket sokan lenézik. Ez abból ered hogy sokak fejében úgy él hogy Fütyülős = pálinka (ami nem igaz), aztán meglepődnek mikor a Mézes Bodzának tényleg bodza íze van. A Hírös Kecskeméti pálinkacsalád nem képvisel igazán minőséget, még magyar viszonylatban sem...egy Agárdi kategóriákkal jobb. A Zwack többi pálinkájához (Kosher család, Zwack Sándor Nemes Pálinkacsalád) még nem volt szerencsém.

Ha jól tudom még forgalmaznak egy brandy alapú italt, Zwach Maximilian néven. Egyszer volt hozzá szerencsém, de mondjuk úgy hogy inkább elfelejteném az élményt. Az áráért már lehet minőségi(bb) és nem mellesleg valódi brandyt/borpárlatot is venni. Ezek mellett a Zwack gyártja a Kalinka termékcsaládot (az alap vodka, szamovár, a négyféle szénsavas és a citrusos). Olcsó és rossz vodka, kísérő nélkül csak saját felelősségre ajánlott, viszont a berúgásokhoz ideális választás...szerintem jobb, mint a fenti kritériumokban tökéletes társa, a Royal Vodka.

2015. szept. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!