Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tudnatok ajanlani jo MAGYAR...

Tudnatok ajanlani jo MAGYAR gyumolcsos izu borokat (lehet voros, feher, rose)? Nehany pelda amiket probaltam es tetszett: Voros: Szent Andrea: Aldas, Vesztergombi Turul, Rose: Konyari Rose, Pannonhalmi, Heimann: Mamma Rosa

Figyelt kérdés

#fehérbor #vörösbor #rosé #Gyümölcsös ízű bor
2015. jan. 20. 02:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

A bornak szőlő íze van,és nincs más gyümölcsös íze.

Bírom azt amikor valaki szaglássza,nyalogatja,pofákat vág hozzá és belelátja a lankák dőlésszögét meg kiszimatolja belőle a gyümölcsleves receptjét.

Tökre szánalom.Kiröhögöm ezeket az embereket.

2015. jan. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kulcsos7 ***** válasza:
0%
A gyümölcsbornak van gyümölcsíze!!!
2015. jan. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
3: almaborról hallottál már?
2015. jan. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Phoney ***** válasza:
100%

Nem szorosan ide kapcsolódik, de látom kezd elszabadulni itt az ész, szóval szeretném megjegyezni, hogy minden természetes italnak többszáz vegyület keveréke kölcsönzi az ízét, és IGEEEN, előfordulnak a (szőlő-) borban azok a vegyületek is, amik (horribile dictu) egy-egy másik gyümölcs ízét is adják. Ezeken keresztül lehet egyéb gyümölcsök jellegét felfedezni a borban, ha az ember fejleszti az ízlelését.


(Ez persze az ilyen mindentudó betmenek számára – mint 08:42 – elképzelhetetlen, mert minden csak az ő ízlelésükhoz képest létezhet. Attól, hogy szép számmal vannak sznobok, akik betanult marhaságokat hajtogatnak fennkölt ábrázattal, még nem biztos, hogy nem létezik az, amit imitálnak, ugye. Ebből a „nem létező” képességből versenyeket szoktak rendezni.)

2015. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
N.A.G. Hanna Cserepesi Sárgamuskotály
2015. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Privátban válaszolok, mert ide jár a csőcselék, akik agyon verik, ha valaki bármiben jobb (okosabb, műveltebb, kifinomultabb) náluk.
2015. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves 08:42!


Van olyan, hogy gyümölcsös ízű bor, ezt a szakma is így hívja. Ha bemész egy borkereskedésbe, és rákérdezel, akkor érteni fogják. Tipikus gyümölcsös borfajták pl. a Pinot Noir, a Kadarka, és a Zweigelt, de leginkább a Cuvee borok, mint a fentebb példaként említett Szent András Áldás, ami egy Bikavér. Én nem is ennek tisztázására nyitottam ezt a témát (ez tény), és nem is azért, hogy komplexusokkal küzdő kisp@csű férfiak beleokádhassák torz személyiségük virtuális kivetülését, hanem azért, hogy hogy ha valakinek vannak jó ajánlatai ebből a típusból, akkor ne fogja vissza magát. Szal te nem lettél megszólítva.

2015. jan. 21. 02:13
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves 09:38, igen ismerem az almabort, de nem érdekel, engem a gyümölcsös ízű szőlőborok érdekelnek, ha nem hallottál még róluk google a barátod (ld. pl. a vörös fajtákból a pinot noir vagy a kadarka), ez egy borászati szakkifejezés
2015. jan. 21. 02:16
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves 10:27!


A "gyümölcsös ízű bor" egy létező kifejezés a borászatban (pl. vörösből ilyen a kadarka vagy a pinot noir), de nem is elméleti vitába akartam szállni, konkrét kérdéssel jöttem, bár tudom hogy hibát követtem el ezzel egy nyilvános fórumon, ahol hemzsegnek a modoros, okoskodó, tajgetosz-pozitív, komplexusokkal teli f@aszok, mint a kedves 8:42 is pl.

2015. jan. 21. 02:21
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 12:32!


Koszonom a valaszod! Te vagy eddig az egyetlen, aki erdemi, konkret valaszt adott a - szerintem nem tul bonyolult - kerdesre, amit feltettem, utana is nezek!

2015. jan. 21. 02:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!