Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyibe került a legdrágább...

Mennyibe került a legdrágább ital, amit valaha ittatok?

Figyelt kérdés
(vodka, whisky, tequila, gin, rum)

2015. szept. 30. 22:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
17.000 egy villányi cuvée.
2015. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Phoney ***** válasza:
100%
Pernod Fils abszint az 1950/60-as évekből, 7000-ért sikerült szerezni egy féldecis mintát (két normál poharat lehetett hígítani belőle).
2015. okt. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Phoney,

és ízre milyen volt a maiakhoz képest?

2015. okt. 6. 16:19
 14/20 Phoney ***** válasza:
100%

Ha a boltokból/szórakozóhelyekről általában ismert „abszintokkal” hasonlítom össze, azokra természetesen nem hasonlít, mert azok többnyire nem is abszintok, illetve amik igen, azok sem jók.


Ha a mai prémium kategóriával (amilyen itthon pl. a Vieux Carré, Duplais Verte, Francois Guy), akkor nagyjából olyan, de az igazi abszint a palackban is érik, ettől voltak szokatlan ízei is. Újonnan valszeg nem volt ennyire jó, igazából már az 50/60-as évek kínálatában se számított a legjobbnak, és a mai legjobbaktól még így is elmarad egy kicsit. Szóval csak az íze miatt nem érte volna meg, de mindenképp meg akartam kóstolni egy régit :)

2015. okt. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem.

De a rekordom leírom, számold ki ha érdekel mennyi az értéke.

Egy társaság húzott magával bulizni, egy egész éjszakára, házibuli volt, de nem bántam meg, király volt.

Vagy 6-7 hp, 5-6 vodka. Ezek 4 centesekben. Sör volt vagy 2, de arra nem emlékszem szóval ezt csak mesélték.

Meg bor volt vagy 5 deci, de házibor amit akkor hoztak fel a pincéből. Na az jól odacsapott. Meg rum volt, vagy 4-5.

Ja, és nem, nem hánytam össze semmit. Csak kidőltem tőle és csak annyit érzékeltem ki mit csinál körülöttem, mert forgott minden és nem bírtam felkelni. XDD

2015. okt. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hmm... whisky-gyűjtő létemre inkább csak megveszem a whisky-t és kiállítom, ami persze nem az olcsó tömegárukból áll, hanem limitált vagy sorszámozott darabokból. Ezek olykor elég borsos árúak, de nem kóstolhatom meg mert nem üres üveget gyűjtök :D

Konkrétan a legdrágább amit eddig megkóstoltam az a Mellow Corn :D

Ha eszmei értéket nézünk, akkor szerintem a nagyapám hagyatékából származó 1984-es Tokaji Szamorodni. Na az volt aztán a királyi ital! (Az 1964-es kadarkát még nem mertem megkóstolni, de ha felnyitom, az lesz a legdrágább)

2015. okt. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16000 körül tequila, vagy mezcal.

De egy karácsonyi bulin valami olyan wiszkit kért ki a kolléga, hogy felese volt 3-4000, és mint az olaj, olyan sűrű volt. Nem emlékszem a márkájára.

2015. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 ¡Converse! 182 ***** válasza:
Grey goose vodka
2015. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
3-4 ezer forintos, olcsó whisky (talán JW Red Label). Nem vagyok egy nagy piás, a pénzt is sajnálom drága szeszes italra. Borból is csak 1400 forintos került a legtöbbe, amit vettem.
2016. márc. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Mojjo ***** válasza:
@16-os: nem akarlak elkeseríteni, de az az 1964-es Kadarka már nem lesz egyben sajnos. Még kísérletet sem tennék a megkóstolására. Inkább tartsd meg a bontatlan üveget, így legalább eszmei értéke van, de fogyasztásra már réges rég alkalmatlan.
2016. márc. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!