Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen drágább, minőségi...

Milyen drágább, minőségi whiskeyt javasoltok?

Figyelt kérdés

Apukám 50. születésnapjára lenne. A kedvenc itala a whiskey, viszont csak a szokásosakat kóstolta. ( Jim Beam, Jack D. stb. ).

Szeretném meglepni valami igazán jóval, amivel nem nagyon lehet melléfogni. A felső határ 35ezer forint.



2015. okt. 2. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Szivbol tudom ajanlani, elkepesztoen finom.

2015. okt. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Én nem osztom az első válaszát. A kérdésből az derül ki, hogy az apuka az amerikai stílusú whiskyt szereti, így inkább egy drágább amerikait ajánlanék.

Buffalo Trace Bourbon , Elijah Craig 12 Years, szerintem ezek elég jók.

2015. okt. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:
71%

A Lagavulinnal eléggé mellé lehet lőni, ha az ember nem szereti a nagyon erős ízeket. Erre pedig jó esély van, ha a Jack Daniel's-nél komolyabbat sose kóstolt még.


Ha azért említetted pont a Jimet és a Jacket, mert többnyire ezeket issza, akkor ahogy a második írta, érdemesebb az amerikai vonalon maradni. Nem érdemes 10-15e-nél többet költeni rá, mert tapasztalat nélkül efölött nem igazán érezni minőségi különbséget. Igazából az Elijah Craig se ízlik mindenkinek (ismerek olyan kezdőbb bourbon-kedvelőt, akinek nem vette be a gyomra), a Buffalo Trace jóval könnyebben emészthető.


Erre az alkalomra viszont szerintem a Blanton's Special Reserve (zöld címkés) lenne a legjobb – gazdag íz, de kimondottan kezdőbarát, és nagyon szép üvege van, tökéletes ajándék.

2015. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Az én családom férfi tagjai is olcsó Jimen és Jacken nevelkedtek, és bármi drágával próbálkozom, fintorognak.


A Jimnek van a Signature Craftja, én azt nagyon tudom ajánlani. Finom is, szép is, ismerik is a márkát, és csak 12-13ezer.


Ugyanígy a Jacknek is vannak a singel barelljei, ugyanez pepitában. Én már csak ezek közül veszek nekik, ha valamivel meg akarom őket lepni.


De nem olyan régen vettem egy Bulleit-et, és az is nagy siker volt.


Ha a 35-ös keretet ki akarod használni, akkor pedig a jwalkernek a platinája.


Szerintem extrém, különleges dolgot tényleg nem érdemes venni, mert nem ismerik, nem tapasztaltak, nem fog nekik tetszeni és csak ablakon kidobott pénz lesz.


De ha pénz nem számítana, akkor 50-es szülinapra, stílusosan egy szép Glenfarclas-t tudnék ajánlani! :D


[link]

2015. okt. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!