Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a velemenyetek az irsai...

Mi a velemenyetek az irsai oliver palinkarol?

Figyelt kérdés
Vettem egy uveggel a Nosztalgia palinkafozde kiszereleseben. Az illata nagyon finom, dfe ize nem sok van 37.5 fokos az ital, nekem picit kevesnek tunik, es ahogy lattam mas fozdek 40 fokosra keszitik ezt az italt. Erezhetobb az a 2.5 fok kulonbseg?

2015. okt. 11. 17:00
 1/4 Phoney ***** válasza:
53%

Nagyon jó pálinkát lehet főzni irsaiból, de természetesen minden gyümölcsnél igényesség *és* hozzáértés kérdése, hogy jó pálinka lesz-e belőle.


A Nosztaligától még nem kóstoltam semit, de 37,5%-ra szinte kizárólag a legalja pálinkákat hígítják; sokszor még a nevenincs „gazdaságos” pálinkákat is 40%-ra hagyják. Egyébként a Nosztalgia áráért jó pálinkát venni, hát, olyat még sajnos nem láttam. Ennyi pénzrét még csak német gyümölcspárlatból vettem korrekt tételeket (Lörch szilva, körte)


Próbáld ki a Pannonhalmi irsaiját, az az egyik legjobb pálinkájuk.

2015. okt. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:
53%
Ja, a Nosztalgia nem egy pálinkafőzde (ahogyan pl. a Rézangyal vagy a Hunnium 895 sem). Csak egy márkanév, ami alatt valószínűleg különböző helyekről összevásárolt pálinkák keverékeit adják el. Ezek többnyire olyan pálinkák, amik önmagukban kimondottan rosszak vagy ízetlenek, de megfelelő arányban keverve ki lehet hozni belőlük valami ihatóbbat.
2015. okt. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2600 ft volt fel liter. Nekem bejon az ize, de igen gondoltam van dragabb es minosegibb is mint ez
2015. okt. 11. 17:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A birs mellett az egyik legkarakteresebb pálinka. A boltiról nem tudok nyilatkozni, a sajáttal viszont már nyertem néhány versenyt.

( Bár azt is meg kell mondanom, hogy az én ízlésemhnek kissé már túl " tömény" az illat és ízorgia és a muskotályos íze )

2017. jún. 3. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!