Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ti mikor kezdtétek el élvezetb...

Ti mikor kezdtétek el élvezetből inni a bort?

Figyelt kérdés

Ételek mellé gondolom vagy néha egy-egy pohárral, nem töménytelen mennyiségre gondolok. Valahogy nekem a bor nem jőtt be eddig bár lehet csak nem kóstoltam igazán finomat. Azt is hallottam, hogy meg kell érni arra h élvezzük a bort. Tényleg így lenne?

Mellesleg én nem szoktam alkoholt inni de egy-egy komolyabb vacsora mellé néha el tudnám képzelni.


2015. okt. 27. 14:51
 1/8 Mojjo ***** válasza:
82%

Szia!


Ez egy olyan kérdés, amiről oldalakat lehetne írni. Vagy könyveket. Nagyon dióhéjban:

Igen, valószínűleg nem ittál olyan bort, ami eléggé megfognak. A boros ízlés amúgy a legtöbbször formálódik az idők során, ahogy egyre jobban megismeri az ember azt a világot. De hogy kezdésnek mi jön be az embernek épp, és mi tudja megfogni és a bor világa felé fordítani, azt nagyon nehéz megmondani. Na meg az sem törvényszerű, hogy mindenkinek ízlenek a borok - vagy bármilyen bor. Bár nagyon sokfélék, a legkülönfélébb ízvilággal, így is elképzelhető, hogy valaki szubjektív ízlésével egyszerűen nem találkoznak. (Olyasmi ez, mint a csokik: van írtó édes fehér, teljesen keserű 90% körüli fekete, van töltött, van mogyorós, van mindenféle - mégis lehet, hogy van, akinek egyik sem tetszik. Borból is van millió ízvilág, nagy valószínűséggel találhat az ember neki tetszőt - de a nagy valószínűség az nem egyenlő a 100%-al.)


Ételek mellé a borpárosítást meg jól el lehet rontani. Amit mindenki "tud", és hangoztat, hogy vörös húsok mellé vörösbor, fehér húsok mellé fehérbor. Aztán nem értik, hogy a jó kis zsíros, hagymás, répás-hagymás-sültkrumplis körítésű csirkecomb mellé miért annyira szörnyű a megvett cserszegi, vagy irsai, pedig hát fehér - hogy csak balesetet említsek a sok-sok elképzelhető közül.

Aztán persze lehet jól is csinálni :) Érdemes olvasgatni erről minél többet - és minél kevesebbet hagyatkozni a felületes ökölszabályokra.

2015. okt. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, szerintem olyan 13-14 évesen.
2015. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:
Kedves kettes: úgy érted, kulináris élvezetből? A gasztronómiai értékéért? A kérdező szerintem arra gondolt. Vagy az alkohol hatása miatti élvezetből? :)
2015. okt. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igaziból nekem a gyümölcs borok ízkettek (eper, meg ribizli? Azt hiszem ezeket kóstoltam) de a szőlőből készültek valahogy nem igazán
2015. okt. 27. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Amikor találkoztam a tokaji aszúval... Még kellemesebb száraz vöröseket is képes vagyok meginni, de annyit nem, hogy megérje venni egy üveggel, úgyhogy marad a tokaji aszú, amit ráérek akár évekig inni. Zöldségre alapozó ketogén diétában merész (a legcukrosabb bor, amiről tudok), de elég aromás és ütős ahhoz, hogy kevés is elég legyen belőle s én amúgyis jól tudok keveset inni.

Nem vagyok borozósabb ember, mint 20 éve, igaz, még 40 se vagyok...

2015. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22-23 éves koromban kb., azóta egy jó vacsora elengedhetetlen kelléke szinte. Tiniként amúgy nem is ízlett a száraz bor, ma meg már a 30-hoz közelítve az édeset nem bírom meginni, az aszúk is émelyítőek.
2015. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kb 2 évvel ezelőtt, akkor 19 éves voltam. :) Szerintem mindenki más korban kezdi megszeretni.
2015. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as, a 2-es vagyok. Igen, gasztronómiailag értettem, nem a bódultság kedvéért. Persze nem hétköznapi szinten, 1-1 ünnepi vacsorához a gyerekek is kaptunk egy pohárka bort.
2015. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!