Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A bor ilyen rafinált ital?...

A bor ilyen rafinált ital? Mással is így van? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Párommal voltunk bor kóstolón, 1l bort meg ivott, hamar berúgott tőle, ki is esett neki kb 1,5 -2 óra. Vissza mentünk a szállásra, ahol jakuzziztunk(36fok), ott már józanabbnak láttam, picit. Utána fel mentünk a szobánkba,nem úgy nézett már ki, mint aki részeg. Utána sétáltunk, szinte józan.... VISZONT: Séta után 1 órával a szálláson hányt,azért elég sokat,

Szerintetek már a sétánál kijózanodott?

A borozás 12-15 óráig volt, a jakuzzi 16:30tól 1 órát kb. A séta 7-8 fele



2015. nov. 29. 01:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezert szoktak enni, inni az alkoholra:) Szerintem barmi massal is ossze lehet ilyet hozni.


Biztos voltak jozanabb pillanatai, de hogy nem tudja vegig hogy mirol beszelgettetek, abban biztos vagyok.

2015. nov. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

A "11 bor" milyen mennyiséget takar?

Amúgy az én gyomromat szörnyen felkavarja főleg a vörös és a rozé, ha többet iszok akkor könnyen elokádom magam tőlük, és másnap is szarul vagyok.

2015. nov. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze a borhoz, ez tipikus másnapos tünet, bármilyen alkoholtól lehet, ha elég sokat iszik belőle valaki.

Én is hánytam már másnap is, majdnem teljesen józanon.

2015. nov. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom Badacsonyban, Villányban vagy valami hasonló vidéken voltatok, ahol a wellness szállóban foglalt szállás mellé járt egy ajándék borkóstoló.


Egészen biztos, hogy a barátod éhgyomorra itta meg a min. fél-egy (egy kóstoló mennyiség általában fél és egy deci között van) liter bort, 2-3 órahossza alatt.

Mert hát ugye, minek együnk napközben, amikor a svédasztalos vacsora már ki van fizetve?

És valószínű az is, hogy ő már az 5-6. pohárnál érzete, hogy elég már és abba kellene hagyni, de hát ugye ez is ingyen van, nehogy már itt hagyja...


Hát ezek után nem kell csodálkozni a végeredményen.

2015. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2: Nyilván nem a 3-500 Ft-os árkategóriából kellene választani, hanem mondjuk 1500-2000 Ft felett.

Hidd el, a jó bortól semmi bajod nincs, nem fáj a fejed, nem vagy másnapos tőle, stb.


Én a kedvenc vörösboromból (reklámozni nem szeretném) ha egy este, mondjuk 6-10-ig megiszok egy üveggel, másnap azt se érzem, hogy ittam.

Mondjuk én elsősorban nem az alkohol hatásáért, hanem a bor élvezetéért iszom és ha éppen nincs az üzletben olyan, ami tetszene, akkor inkább nem is veszek semmit.

2015. nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is a borral szoktam így lenni. Sörtől vagy töménytől ha berugok de részegen nem hányok, akkor miután kijózanodtam akkor sem szoktam már hányni. Borral viszont én is voltam úgy hogy megittam kb. másfél litert, házit, berúgtam rendesen vagy 3 órán át részeg voltam, de mindenre emlékszem, utána kezdtem józanodni, olyan újabb 3 óra alatt kijózanodtam, szinte teljesen, hazamentem lefeküdtem, majd otthon 2 órával később széthánytam mindent, de erre viszont nem is emlékeztem, csak mondták. Szóval a bor az nálam is elég alattomosan szokott hatni. Mellesleg a gyomromat is az marja a legjobban. Rengeteg zsírosat kell enni borozás előtt.
2015. nov. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!