Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fiú létemre nem szeretem a...

Fiú létemre nem szeretem a sört sem másmilyen alkoholos italt, mások ezért azt mondják rám hogy nem is vagyok férfi stb. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves fiú vagyok és valahányszor elmegyek egy összejövetelre ahol van alkohol is én mindig rostost vagy más üdítőt iszok mert egyszerűen nem bírom a pia ízét.

A sör ilyen savanyú vagy nem is tudom mihez hasonlítsam,nagyon rossz,a bornak is rossz íze van a töményeknek a szagától is rosszul vagyok.A haverjaim egy része azt hiszi különcségből nem iszok,a másik része meg hogy meleg vagyok :(

1-2 lány van aki kb. megérti/elfogadja de a legtöbben furcsállják.

Egyszer próbáltam erőltetni de kegyetlen rossz volt,a sörtől szó szerint kiráz a hideg pedig Soproni volt az meg úgy tudom minőségi sör.

Facebookon is egyfolytában a pia a téma a vicc oldalakon is,meg egy csomó helyen,olyan mintha mindenki ettől függene kb.

Velem van a baj?Tényleg én vagyok valami "földönkívüli"?



2015. nov. 21. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs veled baj, nem mindenki alkoholizál. Valamiért tényleg elvárják sok közösségben, ami elég nagy hiba. Miért innád, ha nem szereted vagy más okból nem akarod? Ez a Te saját döntésed, csak ne szóljanak bele, hogy mikor veszel magadhoz sejtmérget :) Én figyelmen kívül hagynám őket s persze nem engednék.

(Jómagam szoktam inni, 20 éves korom óta. Nagyon ritkán, nagyon keveset s csak a legkevencebbeket, akármit nem, szórakozóhelyen se költenék rájuk, itthon évekig elég nekem egy üveg whisky s nyugalomban iszom meg, amikor nekem tetszik.)


A kedvenc belga söreimen kívül én is csak partyn, hangulatból iszom egy kevés sört. A belgák között nagyon sokféle különleges ízvilágú van, sokat szeretek közülük. Némelyiket nem, mert túl édes. Míg a "normál" sörök sokszor túl keserűek.

Vannak kellemes italok, nekem fontosak, de ha Te absztinens leszel egy életre, az is teljesen korrekt, ha valamibe bele lehet kötni, az inkább az alkoholfogyasztás, hiszen nem kell a testnek, sőt megzavarja egy időre a működését.

2015. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:

Ha abból indulok, hogy mennyire finomak azok az italok, amikhez átlag 18 évesként hozzáfér az ember, akkor „én se szeretek semmilyen alkoholt”. Ezek senkinek nem ízlenek elsőre, csak az alkohol hatásán keresztül szeretik meg őket. A többieknek is le kellett erőltetni az első X pohár sört, bort, egyebet, mielőtt megszokták ezek ízét.


Csak annyiban vagy földönkívüli, hogy másokkal ellentétben te nem vagy hajlandó leerőltetni, aminek rossz íze van.


Szinte biztosan vannak olyan sörök, borok, stb. amik neked is ízlenének, csak


1. elég drágák, és nem is lehet minden sarkon kapni őket

2. még a drága italok nagyobbik része sem a kezdők ízlésének szól.

2015. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Sörből próbáld ki a Borsodit! Annak kifejezetten édeskés íze van. Nekem emiatt nem jön be, szerintem egy sör legyen keserű, sör ízű, de lehet neked pont emiatt ízlene. Aztán vannak ilyen barnasörök, Dreher bak, stb, kicsit ilyen kávészerű, karamelles ízzel.


A legtöbb töményet én sem szeretem, meg nem is bírom. Talán az Unicummal és Jägermeisterrel lehet próbálkozni, azokba már annyi gizgazt raknak, hogy alig érzed az alkoholízt. Vagy vodkanarancs, tojáslikőr.... annyiféle ital van, valamelyik csak bejön.


Igen ritka, hogy valaki abszolút ne szeresse az alkoholt, bár van rá precedens. Főleg a távol-keletiekre jellemző, de kis százalékban nálunk is előforduló jelenség, hogy valakinek kevesebb alkohol lebontó enzimje működik, ezért nem bírja olyan jól az italt.


Esetleg hivatkozz rá, hogy neked ilyened van. Vagy gyógyszert szedsz, azért nem ihatsz. Vagy muzulmán vagy. Könnyebben elfogadják, ha valamivel megindoklod. A "Csak, mert nem szeretem az alkoholt." választ nem szokták tolerálni.

2015. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jogosítványod nem tudom van-e, ha igen, menj kocsival, és hivatkozz rá, hogy te vezetsz. Ha pár havert is elfurikázol, még jó fejnek is tartanak, amiért ekkora áldozatot hozol értük :)
2015. nov. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 3. által írtakat pont nem szeretem. Én ugye nem bírom a keserűt. A Borsodit nem iszom meg, az unikum még a keserűt bíró páromnak is iszonyú, a jäger túlaromás és agyonédesített nekem. Édesszájú vagyok, de az italom lehetőleg ne legyen cukros (de érdekes módon van kivétel, a tokaji aszút megiszom s egypár édes belda sört is. a Kwakot nem, annál zavar az édes íz). A tojáslikőr emiatt és az alacsony minősége miatt kizárt... Nehéz velem :)

Némelyik whisky, a jobb, gyümölcsös házipálinkák, némelyik vodka, némelyik belga sör bejön.

Nekem nincs olyan, hogy megszokás, amit nem szeretek, azt nem szeretem. Amit szeretek, azt elsőre is szerettem.

Ez még változhat, lehet, hogy a füstös whiskyk be fognak jönni egyszer (bár kétlem, de ki tudja?), jelenleg kezdőnek tartom magam ahhoz, hogy kipróbáljam őket :D


Én aztán nem keresnék kifogást s nem füllentgetnék, de én néha szeretek az elveim s önmagam szabadságjogai miatt konfrontálódni... Tanulják csak meg a többiek, hogy nem mindenki akar inni s főleg nem akármit. Igen, úgy érezném, segítek eme ügyben... De sosincs rá szükségem, ritkán kínálnak itallal, akkor is jóval.

2015. nov. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs veled. A barátaid szemetek, hogy emiatt szekálnak!

Amúgy a gyümölcsös söröket kipróbálhatod, ha gondolod, azoknak semmi alkohol tartalma nincs és nagyjából üdítő ízűek. Meg a ciderek közül is van több, ami teljesen üdítő ízű, annak ellenére, hogy az is bor alapú ital. De mondjuk ha a haverjaid ilyen éretlenek, akkor ezek az italok miatt is cikiznének, mondván, hogy ha nincs benne alkohol, akkor nem pia. A cider meg a különböző gyümölcsös koktélok meg "lányos" italnak számítanak. Szóval lehet, hogy ezekkel se lennél kisegítve...

Mást nem nagyon tehetsz szerintem, minthogy lesz*rod, mit mondanak. Előbb-utóbb csak megunják a témát.

2015. nov. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs veled semmi baj.

Először senkinek nem ízlik egyik alkoholos ital sem, de pár alkalom után már megszokja mindenki az ízét.

Ha Te úgy érzed nem akarod erőltetni akkor ne tedd, ha Neked megfelel így akkor más miatt ne változz!

A töményektől én is rosszul voltam egy ideig, 2-3 alkalom után meg már szívesen fogyasztottam őket. Töményben ajánlanám a Yegar-t(Sorry, ha rosszul írtam), esetleg a Wiskey-et, vodkát(Ennek nincs olyan jellegzetes szaga, íze sincs sok) esetleg vodka-narancsot, likőröket(Balleys). A likőrökön annyira nemnis érzed az alkoholt, azért ajánlom. Esetleg ízesített sörök? Narancsos, citromos stb.

Ha egyiksem jön be(amit kétlenék) akkor hagyjad, fogd rá, hogy gyógyszert szedsz, vagy vezetned kell, stb.

2015. nov. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Keress jobb társaságot, meg aggyal is rendelkező haverokat, ne ilyen idiótákat, akik előbb-utóbb lehúzhatnának a saját szintjükre.

Egyébként ha nem szereted, ne igyál, és kész.

2015. nov. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!