Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ilyen körülmények között kb...

Ilyen körülmények között kb mennyi alkoholtól lehet berúgni?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, ~54 kg. Az alkoholfogyasztási szokásairól kb annyit, hogy heti 1-2 alkalommal megiszok a családommal vacsorához ~1 pohár jó minőségű bort/pezsgőt,esetleg egy feles limoncellot ( más erős alkoholt nem szeretek) vagy elmegyek szórakozni a barátaimmal, kb 1 pohár sört/ gin tonicot...részeg még nem voltam, és nem is szeretnék, ezért tettem fel a kérdést.
2015. dec. 3. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:

És milyen körülményekről beszélsz???

Amúgy emberfüggő.

2015. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ennyitől soha sem leszel részeg. Nekem, a 110 kilómhiz elég volt, hogy húzóra megittam 3dl házi pálinkát. Sörből meg kb. 3 litert étgyomorra. De amit megtanultam az évek alatt, hogy keverni sosem szabad, akkor igazán másnapos leszel.
2015. dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Haha 😄hát észrevettem h néhány pohár bortól/ sörtől még nem leszek részeg....csak azért írtam le, mert gondolom aki heti szinten leissza magát buliban, annál csak más a küszöb, nem?
2015. dec. 3. 21:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó, mert én pl. 3 üveg sörtől már részeg leszek és én 58 kg vagyok, ha ráiszok egy felest, akkor meg már "nagyon" részeg leszek, emiatt nem is iszok rövidet, de pl. a párom semmitől nem tud berúgni, szóval mindenkinél más az a határ.
2015. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden ember szervezete más, tegyük fel 2 ember súlya ugyanannyi mégis könnyen lehet hogy egyik alapjáraton sokkal jobban bírja a piát. Másnaposságra való hajlam is változó, és hányásra való hajlam is. Van egy haverom berúg mint az állat, úgy, hogy nem bír állni a lábán akkor se hányik, és nem is másnapos. Én ha durván berúgok szinte mindig hányok, és kivétel nélkül mindig másnapos vagyok. Az hogy te 17 éves lányként 54kg-val mennyitől rúgsz be így nem lehet megmondani pontosan, csak annyit tudok mondani, hogy ne próbáld leinni a nálad súlyosabb fiú haverjaidat. Az viszont tény hogy ha egy adott emberről beszélünk az jobban bírja a szeszt ha gyakran iszik mint ha alkalmanként, mert hozzászokik a szervezete. Ezt magamon is megtapasztaltam. Nyáron mikor szinte minden nap ittam 3-4 adag alkoholt, hétvégente legalább egyszer 10-12-őt minden héten kb. 2-szer annyira bírtam mint most, hogy kb. havonta 1-szer iszok csak 1-2 adagnál többet. Ugyanakkor nem próbállak rávenni hogy sokszor igyál azért hogy jobban bírd csak a tényeket közöltem.
2015. dec. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani, az én alkoholtűrésem is igen tág határok között változik, látszatra ugyanolyan körülmények között is. A hangulat és a napszak is számít... Egyszer 5 feles abszolút hatástalan volt, máskor egy sört is megéreztem, jó, épphogycsak, de mégis...
2015. dec. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bajer ***** válasza:
Attól is függ, hogy kialudtad-e magad vagy hullafáradtan piálsz. Jobban bírja az aki pihent előtte.
2015. dec. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!