Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Forralt bort hogy lehet...

Semmii kérdése:

Forralt bort hogy lehet otthon csinálni?

Figyelt kérdés
Vörös bort megmelegítek és kész?

2015. dec. 13. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Igen, de fűszer is kell bele.
2015. dec. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kis víz, cukor vagy méz, valamint fűszerek: fahéj, szegfűszeg, esetleg citromhéj (biocitromé), ez utóbbi el is maradhat. Én szoktam még beletenni egy kis őrölt borsot, de tényleg nagyon keveset csak.
2015. dec. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Kis lábosba öntesz bort ( van aki kevés vizet is) , szegfűszeget és egész fahéjat is (ízlés és bor típus függően) tehetsz bele . Felforrósítod és kész . A forralt bor fűszerkeverékek csak porcukrot tartalmaznak .
2015. dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
A borbol mehet felesbe feher is, meg naturban is ihatod nyugodtan, rossz nem lesz. A hagyomanyos recepteket mar leirtak, de a bort kb. barmilyen formaban meg lehet inni:)
2015. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2015. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy egy kevés vízben felteszem a fűszereket (fahéj, szegfűszeg, citromhéj, fehérbors, szegfűbors, és kevés cukor), ezeket egy rövid ideig forralom, hogy kiadja az ízét, aromáját, majd beleöntöm a bort, de azzal már csak melegítem, kb. 70°C-ra, hogy megmaradjon az alkoholtartalma.
2015. dec. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) sokat segítettetek :)
2015. dec. 14. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!