Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Aki ivott már Absinthe-ot,...

Aki ivott már Absinthe-ot, annak mi a tapasztalata? ( legfőképp az ízére gondolok)

Figyelt kérdés
Barátommal tervezzük hogy venni fogunk egy üveggel csak nem vagyunk benne biztosak hogy meg bírjuk inni (pl ha nagyon rossz íze van, vagy ha nagyon marja a torkot). Szóval nektek mi a véleményetek?

2015. dec. 21. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem menjetek be egy kocsmába ès eloszor próbáljátok ki.van akinek nem jön be,ahhoz drága egy egèsz üveget venni.

amúgy szerintem folyèkony negro íze van:D (fekete abszint)

ès nagyon üt. 2*4cl-t ittam. utána a lèpcsőn alig bírtam felsètálni.(mondjuk meleg helyen voltam)

80 % nem is csodálkozom:D

2015. dec. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

1. Az íze borzasztó!

2. Nagyon erős!

3. Ez már nem a régi,kábítószer hatású ital! Csak egy erős pálinka.

2015. dec. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi zöldet akarunk venni, az is ennyire rossz? :D de egyébként igaza van az elsőnek, lehet be kell menni egy kocsmába kipróbálni. Köszi a válaszokat :)
2015. dec. 21. 08:53
 4/9 Phoney ***** válasza:
100%

Amit itthon „megfizethető” (10e alatti) áron árulnak, az nem abszint, csak mindenféle kommersz szeszesital, amit az abszint farvizén népszerűsítenek, és általában nem is hasonlít az igazi abszintra (mivel a vásárló úgysem tudja, hogy az milyen). Ezek közül csak a zöld Tunel 70 az, amit egy nagyon fapados abszintnak lehetne nevezni. Az „Absinthe” szó fantázianévként szerepel a címkéken, bármire rá szabad írni. Itthon 17e körül kezdődnek az olyan abszintok, amikért már érdemes odaadni az árukat.


Az abszint nem rövidital és soha nem is volt az. Még az úgymond fénykorában is (1860–1915-es évek), amikor az egész nyugati világ alkoholista volt, jegesvizes hígítással volt szokás inni. Az alkeszek közül is csak a leglecsúszottabbak tolták töményen, ők is csak azért, mert általában ez volt a kocsma legerősebb szesze. Normális esetben 11-12%-osra hígítják, ez 70% környékén pl. 1:5 arányt jelent.


Kábítószer sose volt, ezt csak 40 éve feltételezte egy elég gagyi cikk a Nature-ben, azóta is mindenki azt szajkózza. Ma is lehet ugyanolyan abszintot kapni, mint 100 éve, csak kicsit sokba kerül.

2015. dec. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Az íze kifejezetten jó. Főleg, más erős piákhoz hasonlítva. Ánizsos, mint pl. az ouzo, pastis.

Nem magában kell inni, hanem cukrot kell benne égetni. Így kisebb lesz az alkohol tartalma és a cukor is megízesíti.

Aki írta, hogy kábítószer, az nagy marhaságot írt. Valamikor régen más volt az összetétele, abban lehetett valami kábító hatású szer. De ennek a mai italhoz már semmi köze sincs.

2015. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%

Ajállom a zöld színű abszintot ( pl .tescoba lehet kapni )ha feltétlenül venni akartok. Ezek általában ún. cseh abszintok. Gyakorlatilag ahogy korábban irták ezek nem az eredeti receptek stb. Egy nagyon erős ital, én javaslom ,hogy egy normálisabb kis kocsmába kóstoljátok meg. Hogy mennyire durva ital ? Francia országba méregnek nyilvánitották betiltották, az 1910 es évekbe, amerikában, belgiumban, hollandiában, svájcban stb... betiltoták. Amerikában ,svájcban csak 2000-es évek után lett ujra legális, franciaországban korábban, de minden tiltást ott is csak 2000 után oldaottak fel. Egyébként nézetek utána kicsit, pl. a fogyasztásának. Nálunk úgy fogyasztják, hogy cukrot olvasztanaka bele . De egyébként úgy is lehet fogyasztani, hogy ún. abszintcsappal higítják fel ( jeges vízzel , én erre egy boradagolót használok)Ez ízlés szerint történik, és van aki 10 %-ra felhigitja. Ez mire jó, rengeteg új íz fog kijönni belőle. Itt találsz sok infót ; [link]

Egyébként az abszint fogyasztás olyan mint a dohányzás, elszivja az ember a cigit kész, de a pipázás külön művészet ! Valahogy igy van az abszintozás is. Rá kell jönni neked mi a legfinomabb, el kell készíteni és ettől szép az egész :)

2015. dec. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is csak az abszintnak nevezett, nem igazi fajtát ismerem. Édes, úgyhogy nem jön be (az egyetlen édes alkohol, amit szeretek, a tokaji aszú), de azért meg lehet inni. Édessége miatt trükkös, sokkal gyengébbnek érződik,mint amilyen. Azért a 80-85%-os már nem tudja letagadni az erejét, de azért azt is meg tudom inni, legalábbis egyszer, megfelelően elborult állapotban sikerült (ellentétben a Stroh80 rummal, amiből 2 cseppet sem :) miheztartás végett, a tokaji aszúból egyszerre fél decit iszom, mert erős. az alkoholtartalma nem nagy, s persze nem rúgok be tőle, de mégis). Italt sosem hígítok, a párom igen, ő a fekete "abszintot" vodkával keveri, szürke izé lesz belőle :D

Ízlés dolga, kinek mi a rossz, én nagyon kevés alkoholt vagyok képes meginni (évi 3-szor iszom nem sört, az legyen már jó :) de nem is megy le az, ami ízlik), az abszint a "nem szeretem, de ha muszáj, lemegy" kategória s ebből sincs sok nálam. De akinek más az ízlése, az persze utálhatja.

2015. dec. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Phoney ***** válasza:
Abszinthamisítványból sem egyféle van, mert ezeknek sokszor egymáshoz sincs közük. Egy részük édes likőr (akár epres-ánizsos ízzel), más részük undorítóan száraz ürömkivonatos vodka. Nem igazán van megkötve a gyártók keze abban, hogy a vásárló mit fogad el abszintként, mert szinte bármit. Csak legyen erős és legyen érdekes színe.
2015. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"szerintem menjetek be egy kocsmába ès eloszor próbáljátok ki.van akinek nem jön be,"

Sőt, olyan is van, akiből nem jön ki!

2015. dec. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!