Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Darabban álló bort és a...

Darabban álló bort és a tárolására szolgáló hordót, hogyan érdemes kezelni? Érdemes a borra "rákénezni"? Ez védené a borral nem érintkező hordórászt a dohosdástól, penészesedéstől?

Figyelt kérdés
Utánatöltögetni már nem tudom, mert már nincs hozzá bor. Csapon engedem a bort, tehát a felső dugót nem nyitogatom gyakran, így próbálva elkerülni az esetleges ecetesedést.

2015. dec. 24. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy darabig hagyhatod így de ne sokáig főleg ha nem túl erős a bor. Ha fel van kezdve egy hordó utána kisebb edényekbe kell átfejteni. Bor ne legyen darabba sokáig mert megpimpósodhat beleüt az ecet aztán vége. Mondom főként ha nem túl erős. Nekem már az évek során összejött sok üveg balon kisebb nagyobb 10-50 literesek. Ezekbe fejtem ha megkezdek egy hordót.
2015. dec. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:
Ha darabban van, akkor hiába kíméled a felső dugót, ha esetleg nem is fog ecetesedni, de szétoxidálódik idővel, akármilyen "erős" a bor. Az első hozzászóló ötlete tökéletes, annál jobbat aligha tud bárki mondani.
2015. dec. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Az a gond, hogy kb egy hordóra elegendő borom lett. A hordó 100 literes. Magyarán, főként ezt használhatom tárolásra, más eszközöm ehhez még nincs. A T. Hozzászólók megítélése szerint meddig bírja így darabban? Rendesen volt kénezve, egészséges volt az alapanyagául szolgáló szőlő és a bor is szép tiszta, nem zavaros, kellően erős.
2015. dec. 24. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!