Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magaságyás (v. Emeltágyás)...

Magaságyás (v. Emeltágyás) keretéül szolgáló deszkákat mivel érdemes impregnálni?

Figyelt kérdés

Hogy minél tovább kitartson és ne korhadjon el idő előtt.

lenolaj pl? esetleg vmi lazúr?

Mindenképpen vegyszermenteset szeretnék.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. dec. 13. 18:13
 1/4 A kérdező kommentje:
esetleg diópác? nem bolti, hanem áztatott diófalevélből. Azt tudom, h ez jó a rovarok meg gombák ellen, de azt nem, h véd-e a nedvesség ellen.
2014. dec. 13. 18:16
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is ez volt a nyűgöm, hogy élelmiszert termelek benne. Szóval lenolajkencét választottam én is. Két alkalommal is végigkentem teddy-hengerrel a nyáron a deszkákat, amiből az ágyásszegélyt csináltam. Mivel a nyers földdel érintkezik nem adok neki hosszú életet. De jobb ötletem nekem sem volt...
2014. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és a diófalevél áztatmányt nem javaslom. Impregnálásra nem jó. És a dió levele ún. keserű glikozidákat tartalmaz, ami növekedésgátló a többi növényre. Ezért nem nagyon nő a dió alatt semmi...
2014. dec. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon kösz. Akkor maradok a lenolajnál én is (bár az étolaj olcsóbb volna ennyi sok deszkához). A dióban meg igazad van, ezt elfelejtettem, pedig tudtam. :)
2014. dec. 17. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!