Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyit kell a likörböl...

Mennyit kell a likörböl meginni, hogy berugjon valaki?

Figyelt kérdés
igazabol, meg soha nem ittam. 15 eves vagyok es most igy szilveszterre szeretnem.....

2015. dec. 26. 13:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
még érdekességként hozzá tenném, van olyan 100kg aki fejre áll már egy pohár sörtől, de pl nekem van egy 45-50 kg haverom aki simán vedel, csak 10 korsó fele kezd megártani neki
2015. dec. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Sejtésem szerint nem igazán bírod az alkohol ízét, ezért a lityilötyi alacsony alkoholtartalmú likőröket választottad. Ezek nem épp a berúgás komoly eszközei, inkább élvezeti cikkek, mint egy tábla csoki vagy egy zacskó chips (azokkal sem laksz jól, csak néha betolsz egy kicsit, mert jó az íze), ráadásul elég drágák is.

Nem érdemes meginnod egy üveggel, mert aránytalanul drága lerészegedés lesz belőle.


Akinek az a célja, hogy berúgjon, az tegye azt minőségi alkohollal.


(Egyébként én a 86 kg-om ellenére képes voltam enyhén beszédülni egy üveg alma cidertől szenteste.

Egyszer 16 éves korom környékén megittam fél lityó 50% körüli borpárlatot, majd szépen körbehánytam a szobám, miközben próbáltam kinyitni az ablakot. Azóta sajnos az undor fog el mindenféle komolyabb szesztől, szóval tessék vigyázni. :) )

2015. dec. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Igen ez egyéni mindenkinél hogy mennyire bírja, de jellemzően a nagyobb darab emberek többet tudnak inni. Én is mikor anno elkezdtem komolyan piálni a haverjaimmal, sokkal jobban bírtam mint ők, mert ők voltak 50-70kg közt én meg 90 körül, és kezdőknék sokat számít a súly. Aztán később változott a dolog, és van haverom aki a 60 kilójával jobban bírja mint én, mert kb. 3-szor gyakrabban iszik mint én, és nagyon hozzászokott. Amúgy 50-60kg körüli lányként szerintem ne igyál meg egyedül egy üveggel. Felezd be valakivel.
2015. dec. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Az, hogy kire hogy hat a pia nagyon ember és körülményfüggő. Voltam én már másnapos 2 pohár bortól, egy pohár pezsgőtől és egy feles vodkától. Annyi történt, hogy nem igazán ettem aznap, nem volt ami felszívja az alkoholt, másnap meg délutánig fetrengtem.

Máskor meg ennyi az alapozás és utána kezdünk igazából töményezni és 2-3 órányi alvás után még előadásra is bemegyek.


Életem első iszogatásán én is likőröztem, 5-6 felesnyi csúszott le, jobb kedvem lett először, utána meg picit rosszul lettem (nem hánytam) kimentem levegőzni fél órára, ettem egy kicsit és kutyabajom nem volt, se akkor se másnap.

2015. dec. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok választ, és egyébként, megfelezem akkor :D

jut eszembe... nem birom a hangos zajt ( pl koncert) , a termal vizet, es az ilyesmit. van hogy faj a szivem.

2015. dec. 26. 16:20
 16/21 anonim ***** válasza:
na akkor inkább negyedeld a piát, nehogy a végén szív gondod legyen s arra igyál sokat
2015. dec. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
hmm, lehet igy barmi bajom?
2015. dec. 26. 16:46
 18/21 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tudjuk, milyen likőrről van szó..
2015. dec. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ha soha nem ittál, légy óvatos. Másként megtudod milyen borzasztó is tud lenni a másnap...



Ámbár, egyszer ezt is meg kell tapasztalni.

2015. dec. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha valami gyengébb 15-20% körüli likőrről van szó, akkor egy 0.7-es felét szerintem megihatod, de azért lehetőleg ne gyorsan puszild be, hanem legalább 2 óra alatt, egyrészt a likőrt élvezni kell, másrészt úgy közben már érzed hogy most akkor ez mire volt elég, mert így nagyjából mi tudonk tippelni hogy mennyire bírod, de ez nagyon emberfüggő szóval igazán te tudod majd megtapasztalni. Ha viszont valami 30-40% közötti gyógynövénylikőrről van szó, akkor inkább csak egy negyed üveggel igyál. Ennyitől nem lehet nagy bajod, ha csak nem vagy alkohol érzékeny.
2015. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!