Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mikortól kell elkezdeni...

Mikortól kell elkezdeni aggódni? Ilyen mértékű rendszeres alkoholfogyasztás még belefér? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Párom kb heti négyszer 4 sört fogyaszt, illetve havonta elfogy kb 1 liter rövidital is (általában whisky).


Szerintetek ez még belefér, mértékletes alkoholfogyasztásnak minősül? Vagy lehet gond belőle?


A válaszokat előre is köszönöm, szívesen adok még több infót, ha szükséges :)



2016. jan. 9. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:

A fő kérdés az, hogy miért iszik. Van valami gondotok, esetleg munkahelyi stressz? Mert szerintem az ember jókedvében nem iszik ennyit... Mennyi idősek vagytok egyébként? Gyerek van?


Az én férjem hétvégén a haverokkal 2-3 sört szokott meginni, meg pár felest talán, de a rövidet nem szereti annyira. Néha kibontunk együtt egy üveg jóféle bort, de ennyi. Én a helyedben megpróbálnék vele beszélni, mert ez azért elég sok szerintem... nehogy azon kapd magad, hogy agresszívebb, kiabál veled, stb. Onnan már csak egy lépés és mehetsz a kórházba vetetni a látleletet... Bár ne így legyen.


38/N

2016. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A munkahelye elég stresszes, sokat dolgozik, túlórázik. Én 20, ő 32 éves, nincs gyerekünk. Néha agresszívebb ilyenkor, de annyira nem jellemző - fizikai vonalon semmiképp, nem tudom elképzelni, hogy bántson.
2016. jan. 9. 19:12
 3/9 Phoney ***** válasza:
74%

Ez már nem egészen egészséges mennyiség, de nem is a világ vége. Mindig is sokan éltek meg szép kort ennyi vagy több alkohollal.


Hosszabb távon esetleg már megárthat a májnak, egyéni tűréstől függően. Okozhat enyhe ideiglenes agyzsugort, ami a koncentrációs képesség romlásával, némi érzelmi közönnyel, hangulatromlással és hasonlókkal járhat.


Kisebb mértékű lelki fűggüség is valószínű, de a súlyossága (ahogy az első is írja) főleg attól függ, hogy mi miatt van szüksége a heti négy iszogatásra, bár az sem lényegtelen, hogy mennyire érzi meg az elfogyasztott mennyiséget. Ennyit azért már senki nem iszik meg kizárólag jókedvében. Ennek a mennyiségnek a legnagyobb veszélye talán az (azon túl, hogy esetleg később növeli a mennyiséget), hogy idővel könnyen felnagyítja azt a problémakört, ami miatt iszogatni kezdett. Jellemző, hogy amíg az ember iszik valami miatt (akár „csak” ennyit), addig nem tudja megoldani, hiszen épp azért iszik, hogy addig se érdekelje. Ezért olyan alattomos dolog az ivás, mert nem közvetlenül az alkohol a lelki függőség tárgya (annyira azért nem fantasztikusan jó érzés rendszeresen iszogatni), hanem a (tudatos vagy tudattalan) menekülés valamilyen realitás elől.

2016. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy időben az én férjem is sokat ivott. Kérdezte h gond-e.


Mondtam h nem szívem, csak ha sörhasad van akkor nem fogunk szexelni, mert nem kívánlak. Azóta nem iszik :D


Szerintem te is kipróbálhatod, bevált módszer :)

2016. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, köszönöm a tippet, de nálunk nem hiszem hogy ennek a "fenyegetésnek" sok hatása lenne :)
2016. jan. 9. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Ez már nem normális mennyiség.

Már egészségügyileg számíthat alkoholistának.

Már csak az a kérdés, hogy milyen okból iszik? Stresszel, ideges, a depresszió szélén áll? Milyen a kapcsolatotok? Ha rossz előfordulhat, hogy az az oka. Mindenképpen beszélj vele!

2016. jan. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az alkoholfogyasztás önmagában nem gond.Hasonló kategória mint a cigizés csak a bagózás valamiért jobban elfogadott.Legyen szó függőségről vagy csak megszokásról.

Könnyűdrognak számít mindkettő.

A piálást azért ítélik el jobban mert sok esetben következményei vannak főleg a férfiaknál pl agresszívvé válás kiabálás tettlegesség esetleg nem is otthon issza meg amit megiszik hanem a kocsmában alig van otthon túl sok pénz megy el rá alapvető dolgoktól vonja el a lóvét stb...De ha ezek a dolgok nem jelentkeznek akkor fölösleges piszkálni azt aki munka után/lefekvés közötti időszakban megiszik ezt-azt.

A sörhas pedig egy kitaláció.A valóságban nem létezik!

2016. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj utsó, ezzel nem tudok egyetérteni. A sörhas a rendszeres nagy mennyiségű folyadéktól van. Kitágulnak a hasizmok, s megereszkedik a has. Igenis létezik.
2016. febr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es, a pia a legkeményebb drog, jobb, ha tudod.
2020. szept. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!