Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tudtok ajánlani jó, száraz,...

Tudtok ajánlani jó, száraz, magyar fehérborokat kb 2000 Ft-ig?

Figyelt kérdés
Nem annyira a "friss" jellegű, hanem inkább érleltebb, 2-3 éves borok érdekelnének.

2016. jan. 13. 15:36
1 2
 1/13 Mojjo ***** válasza:

Ebben az árkategóriában pokolian nehéz nem "friss" jellegű borokat mondani. A jól elkészített, korrekt borok ebben a kategóriában könnyedek, frissek, amik pedig nem ilyenek, azok általában különféle gyengeségekkel terheltek. Azért teszek egy próbát.


Ha nem fontos, hogy hiperekben megtalálható legyen, akkor:

- Villa Tolnay Rajnai Rizling, 2008: kicsit érettebb 2-3 évesnél, de bőven tartja magát. És egy palackérett rajnai fantasztikus aromákat tud villantani :) Kicsit drágább, mint 2000, de nem vészesen.

- Más Villa Tolnay borok, Pl Olaszrizling 2008, vagy 2010. (Igen, 2010, nem kell megijedni az évjárattól :) )

- Kohári pince Egri leányka, 2014. Ez meg nincs 2-3 éves, de gyönyörű mézes, nektáros aromájú, pofátlanul magas extrakttú, vastag bor. És 2000 alatt van.

- Folly Arborétum, Cédrus 2013: Szintén minimálisan 2000 felett, de szépen hordózott (bár kell némi hordótolerancia), közepesen vastag anyag, Olaszrizling és Szürkebarát házasításából.

- Hollósy Pince Tagyoni Olaszrizling 2013: kétezer alatt, korrekt kb. közepes testű olasz.

- Somló Kincse Kézműves Kispince Vegyes fehér 2012: hömpölygősebb anyag, kb pont kétezerért


Most így hirtelen... ha hiperekben keresnéd, borszaküzletek helyett, az más kérdés, akkor ezek kiestek. Onnan hirtelen nem tudok semmit, de körbenézhetek, ha szükséges.

2016. jan. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Megköszönném, ha írnál nagyobb üzletekben beszerezhető borokat is.
2016. jan. 13. 17:07
 3/13 Mojjo ***** válasza:

Nagyobb áruházakban még nehezebb, ha nem lehetetlen a küldetés. De így online körülnézve talán a Figula Olaszrizling. Ezt az alap Figula olaszt pont nem kóstoltam, de a Misi nem szokott spórolni az anyaggal (meg a hórdóval sem), amikor az Olaszrizlingjeit készíti, szóval úgy gondolom, esélyes, hogy nyerő lehet. St Andrea Napbor, a 2013-as évjáratból, ha van (a 2014-esről rosszakat hallottam, egyik GYK-s kommentelőktől, és azt nem is ismerem személyesen, de a 2013-as teljesen korrekt bor volt). Esetleg egy Chardonnay, szintén Figula misitől.

Vagy, ha van, Kreinbacheréktől bármi. Mondjuk ők az alap, tehát 2ezer alatti kategóriájukban nem épp a nagy testről híresek, de a koncentrált, harapható mineralitás, ami a boraikból árad, igencsak elkülöníti őket a "friss, lendületes, könnyed" stílustól.

2016. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

St Andrea Napbor, a 2013

BORzalmas.

2016. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk lehet a 2013 jó, de én többet abból a típusból nem fogok venni. Eljátszották az esélyüket.
2016. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mojjo ***** válasza:

Kedves 4-es és 5-ös válaszoló (azaz troll314csa),


Miért is írod, hogy borzalmas, ha még sohasem kóstoltad? De komolyan.


Egyébként, ha megnézed, írtam is, hogy innen valakinek rossz tapasztalata volt a 2014-essel, így azt ne vegye a kérdező - igen, ez a valaki te voltál, én bíztam annyira a véleményedben, hogy bár nem kóstoltam a 2014-est, beleírjam ezt. De te, mivel nem kóstoltad a 2013-ast, nem igazán értem, miért húzod át a véleményem egy elegáns tollvonással, és írod tök látatlanba a borra, hogy borzalmas. Ha kóstoltad volna, és úgy véled az, akkor oké, rendben van, de így...

2016. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mojjo ***** válasza:
Egyébként a 2014 az utóbbi jó hosszú idő messze legrosszabb évjárata volt (alulmúlva még 2010-et is), szóval nem csoda, ha egy-egy tétel nem lett túl jó abból az évből. Persze, ez fajtánként, területenként változik, igencsak sok tényezős ez a dolog és vannak kivételek - mindig vannak -, de azért nem kell meglepődni, ha egy vertikálisban a 2014 erősen kilóg lefelé.
2016. jan. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mojjo: innen tudsz válogatni néhányat?

Nem nagy kérés? [link]

2016. jan. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egri Korona Borház Szürkebarát száraz fehérbor

Bujdosó Torony Balatonboglári Olaszrizling

Kreinbacher Somlói Juhfark

Gedeon Birtok Kunsági Kövidinka 1000 ért érdemes megkóstolni!!!

2016. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én kóstoltam, fogalmam sincs melyik évjárat. Én többet napborból nem kérek. Köszönöm.

Olyan minőséget adnak 450ért kimérve a sarkon muslincával a pohárban. Évjárat ide-vagy-oda.


Ha xar az évjárat és kiadja, akkor vállalja azt is, hogy bizony sokaknak csalódás lesz, bukja a piacot, mert nem fognak az emberek több napbort venni.


Ha nekem lenne egy szar borom, ami nem sikerült, vagy nem adnám piacra, vagy másik néven és akkor legalább a "márka" nem sérül. Tudom, hogy a borosok nem így gondolkodnak, mert nekik egy bor nem jelenti, hogy a következő palack is hasonló lesz, akár azonos évjáratban. Ilyet is hallottam. De persze vannak rosszul sikerült évjáratok, amikre figyelni kell.


Én meg azt mondom, hogy aki rossz évjáratban is ugyan annyiért adja a rossz borát, mint jó évjáratban a jót, az át akar engem verni. Neki csak a pénz kell és nem érdekli a vásárló. És én nem szeretem, ha átvernek.


Úgyhogy nyugodtan kóstolj napbort, de az én véleményem, hogy xar, Mojjó véleménye más. Ebből a pénzből van másik, ami nem rizikós, hogy xar lesz. - Döntés úgyis a vásárlón áll. Mostmár cask azért is Napbort vesz, vagy ugyan annyiért egy Kreinbacher.

2016. jan. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!