Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miert nem hasznaljak fel a...

Miert nem hasznaljak fel a likoroket a cukrasziparban?

Figyelt kérdés
Szemben pl a palinkaval meg az orszagtortaja is barackpalinkas. Viszont likorokkel keszult, sutemenyeket soha nem lattam meg, keseru likoroket, gyogy likoroket meg pl voroshusokhoz nem lehetne hasznalni? Vagy valamilyen szoszt kikeverni esetleg alkotoelemkent felhasznalni?

2016. febr. 9. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

A likőr nekem kicsit túl cukros a húsokhoz.

De a csokilikőr, citromlikőr, kávélikőr, tojáslikőr sütikben nagyon is előfordul, fagylalthoz is szoktak néhol adni.

2016. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:

Hogy az országtortában pálinka van, illetve hogy valamennyire divat lett ételekben/édességekben pálinkát használni, az a 21. századi „pálinkareneszánsz”, illetve a központi marketing része. Pálinkát mindenkinek, pálinkát mindenbe – gondolom nem kell folytatnom.


A likőr egyébként egész egyszerűen ízesített és édesített alkohol, így soknak nincsenek olyan egyedi aromái, amit az adott likőr hozzávalói önmagukban ne adnának vissza, de amiknek vannak, azokat időnként használják is konyhában, még ha nem is Magyarországon. Itt pl. vannak likőrös receptek is: [link]


De itthon is készül pl. tiramisu különféle likőrökkel, vagy amiket az első írt.

2016. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Unicum, ferenc keseru, vadasz keseru vmi martashoz elkepzelhetetlen?
2016. febr. 9. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem eléggé, de a főzésben elég kevés fix szabály van, nosza, kapj egy fakanalat és kísérletezz vele! :)
2016. febr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!