Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A bort lehet keverni, sima...

A bort lehet keverni, sima csap vízzel is? Úgy hallottam, hogy csak kristályvízzel lehet, fröccsként. Simas vízzel a fejembe szállt hamarabb.

Figyelt kérdés

2016. febr. 10. 08:54
 1/7 Mojjo ***** válasza:
100%
Nem emlékszem a büntetőtörvénykönyvben olyan paragrafusra, miszerint életfogytiglan fegyház terhe mellett tilos lenne a bort csapvízzel keverni, és kémia tanulmányaimból sem rémlik, hogy kidobná a bor a sima csapvizet magából, ha megkísérled beleönteni, szóval azt hiszem, elég nagy biztonsággal kijelenthető, hogy lehet így is keverni.
2016. febr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 aperitif ***** válasza:
Tudtommal éppen a szénsavas italok (pl. pezsgő) szállnak hamarabb az ember fejébe.
2016. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Phoney ***** válasza:

Nemtom mit csináltál, ha sima vízzel hamarabb szállt a fejedbe, de nem a víz miatt volt.


Egyébként lehet, a szódavíz elterjedése előtt szokás is volt (nagyon sokáig víz helyett vizes bort ittak), olcsóbb ivóborba én is keverek időnként csapvizet.

2016. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1) minnél kevesebb a vízben az oldott anyag, annál kevésbé viszi el másik irányba a bort. Ezért bubisból is inkább a szikvíz, mintsem az ávíz a fröccsbe. Maga az, hogy az alkoholtartalmát hígítod a vízzel azzal az alkoholmérgezés fokát csökkented, azaz kevésbé lehet tőle majd berúgni. Ellenben a fröccsöt azért szokták szódával inni, mert a bubi felfrissít, míg az alkohol ellazít. Továbbá a szénsav is mindenféle bonyolult kölcsönhatásba lép a borban és ezért az aromája is változik - néhány bornál jó irányba. Ha egy híg bort akarsz, lehet sima vízzel is vegyíteni, szét fog tőle csúszni picit.
2016. febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom jol regebbi kerdes ez.. De ha sima vizzel kevertem ment tőle a hasam...
2016. júl. 21. 05:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Vizezett bortól ment a hasad, akkor vagy a vízben volt valami, amit nem ölt meg az alkohol és érzékeny vagy rá, vagy a borban volt valami.

Maradék élesztőtől, metiltől lehet jókat fosni.

Milyen bor volt az?

2016. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kannás vörösbor,mi más lett volna?
2016. júl. 23. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!