Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csöpög a csap! Nem tudom a...

Csöpög a csap! Nem tudom a szakkifejezéseket ezért így mondom:Sima "forgós" csap és csöpög, viszont az nem megoldás hogy ráfekszem és addig tekerem hogy elálljon míg szét nem törik a betét benne és körbeforog. Mit kell meghúznom?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 07:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ki kell cserélni.
2011. szept. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a kifolyó részén csöpög, akkor zárd el a vizet, szedd le a gombot, vedd ki az orsót

[link]

és nézd meg milyen állapotban van a gumi rajta!

Ha a gumi kopott, a minta alapján néhol még lehet venni másikat, és ki lehet cserélni kis kézügyességgel.

Kézd meg a szelepülést is (a csapban, ahol a gumigyűrű lezárja a vizet) nincs-e rajta sérülés. Ha sérült, akkor olcsóbb kicserélni az egész csapot, mint venni szelpülés marót, és próbálkozni mgjavítani.

2011. szept. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Törésig tekerni tényleg nem megoldás... Sőt ha erősen zárja valaki a csapot, az csak mégjobban árt.

Szóval új csapot pl ha valaki úgy elzár, hogy utána alig tudja kinyitni, az előbb-utóbb szintén erre a sorsra jut. Csak megelőzésként mondom legközelebbre....


Viszont egy idevonatkozó kérdés, ha valaki tudja....

(Nekünk az elzáró jó.) Ott csöpög, ahol a csap elforgatható része be van dugva és rácsavarozva a falból kiálló részre.

Kihúztam, két gumigyűrű elvolt törve benne, ami ott a két cső között zárt...

Hirtelen megoldásként tettem bele helyette befőttes gumit, ezzel bent maradt, viszont kicsit még mindig csöpög... Van rá jobb házi megoldás?


Vagy hol lehet pont odavaló gumigyűrűt venni?

2011. szept. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!