Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kinek mi a kedvenc itala?...

Kinek mi a kedvenc itala? (Sör, pálinka, vodka, stb) (márka) és hány éves korátol kezdett el valamilyen alkoholos italt is inni?

Figyelt kérdés

2016. febr. 10. 18:33
 1/9 anonim válasza:

17-18 éves koromtól kb.


Russian standard, Bombay, minőségi világos sörök.

2016. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ízre a sört szeretem csak igazán. Azon belül viszont nagyon sok félét megiszok, kedvenc márkát nem tudok mondani. Töményből ízre a Jager a kedvencem, mert az édes, és nem annyira érződik rajta a szesz. Ugyanakkor a Jager elég hamar hazavágja a gyomromat, szóval túl sokat nem tudok belőle meginni hányinger nélkül. A vodka az amit még szeretek. Magában is iható mert nincs semmi egyéb rossz íze csak a szesz, emellett a semleges íze miatt kiváló koktélalapanyag, szinte bármivel finom, és a legtisztább ital, szóval a másnaposság esélye is kisebb és nekem személy szerint a gyomrom is azt bírja a legjobban. Továbbá olcsó is a többi töményhez képest. Pl. Russian Standard vodka az a vodkák közt elég magas minőséget képvisel és csak kb. annyiba kerül mint egy Johnnie Walker Red Label vagy Ballantines finest vagy Jim Beam white amelyek a whiskyk közt nagyon távol állnak a jó minőségtől. Hát ha márkát kell mondanim, akkor az 5000Ft/liter körüli árkategóriából az előbb említett Russian Standard a legjobb, de az Absolut Blue is jó. A Finlandia nem annyira, csak túl van árazva pont mint whiskyből a Jack Daniels, az is coca-cola termék. Az ilyen árkategóriásokat tisztán szoktam fogyasztani. A 3000Ft/liter körüli árkategóriások pl. Royal, Kalinka tisztán nem olyan könnyen ihatóak, de koktélba azok is bőven jók. Én először kb. 10 éves koromba ittam alkoholt, de csak megkóstoltam. 15 évesen rúgtam be először. 16 évesen kezdtem el sörözni alkalmanként és 17 évesen kezdtem el buliba nagyobb mennyiséget inni, ott már persze nem csak sört, hanem egyebet is. Az első bulikon jellemzően sört, Kalinka vodkát, Hubertust.
2016. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miller és fekete tatra.
2016. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Phoney ***** válasza:
18 éves koromtól, de azóta nagyon sok mindent megkóstoltam, nincs kedvencem, szinte soha nem is szoktam 2× ugyanazt az italt megvenni. Ha ki kell emelnem néhány italfajtát, akkor a valódi abszint, a bourbon whisky, az öreg rum és az érlelt szilva (ezekből az eddigi 1-1 kedvenc: Jade 1901, Woodford Reserve , El Dorado 21, illetve az érlelt Žufánek Slivovica, de azt nem mondanám, hogy ez a kedvenc négy italom). Egyébként kb. minden más italfajtából is van olyan, amit nagyon szeretek.
2016. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gnoomage ***** válasza:
A sör az örök kedvencem, azt bármikor fogyasztok, átlagba max 1-2 pohárral... Utána jön az igazi házi pálinka és pár vodka koktél...
2016. febr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gnoomage ***** válasza:
Ja.. Arany, Soproni, Borsodi, Rocky...
2016. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

20.

whisky: Glenlivet, Glen Elgin, vodka: Russkij Standard, bor: tokaji aszú, Cabernet Savignon, rum: Stroh80 (bár ezt nem magában iszom), a Tiltott gyümölcs eredeti nevét nem tudom, hogyan kell írni, de ez egy belga sör. Több belga sör is bejön azért.

S a finom házi barackpálesz, átható gyümölcsös aromával... De a jó meggypálinka is szuper.

Kb. ennyi, elég válogatós vagyok :) Azért lemegy pár olcsóbb sör is, ha muszáj, de inkább a társaság és hangulat miatt, nem azért, mert ízlik, viszont a keserűt nem bírom.

2016. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

vodkát szeretem csak.megiszok belőle fél litert is könnyen,miközben pár sörtől kaparom a nyelvem,hogy de sz r íze van..

kalinkát szoktunk venni,viszont ami tényleg finom az az Iconic Blue,akciósan 2000ft szokott lenni 7deci.

2016. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem töményből a jó minőségű vodka (Finlandia, Russian Standard, Bols), a 100%-os agave tequila (abból a José Cuervo és az Olmeca) valamint az alaposan megérett 40-50°-os ágyas házi pálinka (mindegy milyen gyümölcs). Sörből a lágyabb ízű világos sörök jönnek be (pl. Soproni frissen csapolt, Hofbrau). Lehet mondjuk erősebb is pl. 5% körüli. Borból csak fröccs, jó minőségű (min. 500 ft feletti) fehér édes, félédes (Tokaji hárslevelű a kedvencem) ill. rozé borból. Sajnos pálinkából és borból nem tudok konkrét márkát, inkább csak fajtát mondani. Legelőször én azt hiszem 20 éves koromban rúgtam be. Előtte az alkohol szagát sem bírtam. Egyből szilvapálinkával indítottam. Mellé energiaital kísérőnek. Meg is lett az eredmény.
2016. júl. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!