Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem rúgtam be 2 üveg...

Miért nem rúgtam be 2 üveg bortól?

Figyelt kérdés

Nem szoktam inni, 1-2 havonta max egy pohár bort vagy sört és ennyi.

Átlagos testalkatom van.

Tegnap 3 óra leforgása alatt megittam 2 üveg bort de még csak meg sem szédültem, és semmi jelét nem éreztem a berúgásnak, fura...



2016. febr. 14. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Komolyan minden nap ki kell írni egy ilyen kérdést?

Bírod a piát mint kb minden második ember, gratulálok, te kis különleges hópehely.

2016. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennek ezer oka lehet.

-Lehet,hogy a te szervezeted gyorsan bontja le az alkoholt.

-Ettél előtte/közben.

-Függ az ember hangulatától is.

-Hideg volt a környezet (25 fokra befűtött helységben gyorsabban megárt a pia).

-Mozogtál közben.

-Az egyes borok alkoholtartalma között is nagy különbség lehet (8%-16%).

De nem árt megkérdezni a többieket, mert lehet, hogy csak 2 üvegre emlékszel:)!

2016. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fiatalon én se rúgtam be olyan könnyen. Gyors az anyagcseréd.
2016. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akár bírod akár nem, hülyeség ennyit inni egyszerre. Ilyen mennyiség pl. egy 50kg-s nőnél már halálos is lehet. Hogyha te mondjuk egy 70-80kg-s átlag férfi akkor is közel 3 ezrelékre kellett volna felmennie a véralkohol szintednek. Hogy miért nem produkáltad az ilyenkor szokásos tüneteket (koordináltan mozgás, emlékezetkiesés, stb.) számomra rejtély.
2016. febr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó vizes volt :-)
2016. febr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:

ma 16:14

Jobban értenéd, ha figyelembe vennéd, hogy ezt az alkoholmennyiséget nem egyszerre húzta le tisztaszeszben, hanem 3 óra alatt borban. 70-80 kilós férfi 1,5 liter/3 óra bortól jellemzően még nem jár az emlékezet-kiesés közelében. És igen, olyan is van, aki (körülményektől függően) még látványosan részeg sem lesz. Igazából 50 kilós nőnek is ritka mutatvány lenne belehalni attól függetlenül, hogy nem kimondottan egészséges. (Őszintén szólva abban sem vagyok biztos, hogy halt-e már bele valaki közvetlenül alkoholmérgezésbe úgy, hogy csak bort ivott.)

2016. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Köszi, én a véralkoholszint kalkulátorokra hagyatkoztam, a valóságban lehet, hogy másképp működik. Meg saját tapasztalatom is azt volt, hogy egy egész üveg bortól már bealszom, rosszul vagyok.
2016. febr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Phoney ***** válasza:
Igen, ezek a kalkulátorok ilyenek, mert egyrészt így sokkal egyszerűbb megírni, másrészt így senki nem köthet bele, hogy túl alacsony véralkoholt számoltak :)
2016. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert régebben ennyi bortól már azért félre szoktam beszélni, és nem tudom hogy nem e valami testi rendellenesség miatt nem hatott rám a szesz.

Mint írtam nem vagyok egy nagy ivó, van hogy több hónapon át semmi alkoholt nem iszok, és olyankor már 1-2 korsó sörtől is berúgok.

Amúgy minőségi 2-3 ezer forintos bort ittam, szóval nem ilyen "vizezett" mosogatólevet.

Szóval még mindig rejtély, hogy miért nem ártott meg ennyi bor.

85 kiló vagyok egyébként.

2016. febr. 14. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!