Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen vörösbort adjak ajándékba?

Milyen vörösbort adjak ajándékba?

Figyelt kérdés
Névnapra, születésnapra szeretnék, de nem értek hozzá. Milyet vegyek 2-2500Ft maximum szánnék rá, és ha lehet nem divat bort, jó marketinggel, hanem ami tényleg minőségi.

2016. febr. 26. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Tegnap láttam a Lidl újságban 3 bort, ami márc. 3-tól 50 %-kal lesz olcsóbb, egy 5ezer Ft-os bor 2.500 lesz. Nézz utána, szerintem mindhárom jó bor lehet.
2016. febr. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ebben a kategóriában Kreinbacher furmintját tudom ajánlani. Az Auchanban most 2000Ft.
2016. febr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hopsz én hülye fehéret írtam :)
2016. febr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2016. febr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ, akinek adni szándékozod, száraz, vagy édes bort szeret.Tudom, az igazi gurmandok a szárazat részesítik előnyben, de azért nekem ízben egy egri merlotnál nincs jobb. :-)
2016. febr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:

A 4-es hozzászólásban linkelt Takler Syrah egy teljesen jó választás szerintem is, ha valaki a vajasabb, lágyabb textúrájú vörösborokat kedveli. Ha egy szikárabb, ásványosabb példányt szeretnél, akkor pedig a szintén emlegetett Kreinbacher pincészet birtokvörösét ajánlom. (Ez a neve a bornak, hogy Birtokvörös.) Amúgy sem sokan monfhatják el magukról, hogy somlói vöröset ittak, szóval még kicsit kuriózum is :)


@5: a "gurmandok" egyáltalán nem a száraz borokat részesítik előnyben, még vörösben sem. Aki benne van a gasztronómiában, rajong érte és kellően tájékozott, az alkalomtól és esetleges ételpárosítástól függően pont ugyanolyan lelkesedéssel iszik félszárazat, félédeset és édeset is. A "kizárólag száraz bort" azoknak a tipikus hozzáállása, akik nem értenek a borokhoz, de azért próbálnak úgy tenni. Vagy azoké, akik szubjektív ízlésbeli okokból tényleg csak azokat szeretik - de ezek vannak kevesebben.


Az édes vörössel annyi a gond, hkgy 99%-uk pancs. A magyar édes vörösöknek a 100%-a. (Vagy ha nem pancs, akkor természetellenesen töppesztett szőlőből származik - és az sem lesz jó.) Természetes édes Merlot sincs magyar, főleg nem egri. Nagyon ritkán 4-5 évente egy-két tétel természetes félédes vörös születik idehaza, azokra érdemes lecsapni - én le is szoktam. Igaz, azoknak az ára a ritkaságukhoz igazodik...

2016. febr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg sem köszöntem, csak pacsikat osztottam. Köszönöm!
2016. ápr. 24. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!